Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kalibracja kamery przedniej po wymianie szyby w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problem w Audi A4 B9 po wymianie szyby zakład który to robił ma problem z kalibracją kamery, w aucie nie ma żadnych błędów oprócz błędy z powodu niepowodzenia kalibracji kamery A5 brak nastaw podstawowych

Twierdzą że pokazuje im się błąd poziomowania

Sprawdziłem i mam u siebie tylko jeden czujnik poziomowania z tyłu auta po lewej stronie jest sprawny według mnie.

W aucie mam założone alufelgi od audi A6 z oponami o profilu 45 i nie wiem czy w tym mógłby być problem. Przedstawiciele firmy która daje im urządzenie twierdzą że mam przywrócić auto do oryginału. W piątek jadę ponownie sprawdzić czy kalibracja się uda zmieniając koła na 16 calowe oryginalne od auta oraz pojadę jeszcze zrobić geometrię auta aby mieć pewność że zawieszeniowo jest wszystko w porządku. Co o tym sądzicie, gdzie może być błąd że kalibracja nie chce przejść. Przed wymianą szyby nie było żadnych problemów auto szczytywało znaki oraz działał Lane asist ( który sobie dołożyłem po wymianie manetki z przyciskiem) dodatkowo założyłem sobie virtual kokpit z większym wyświetlaczem i jednostka ale kodowanie przeszło bez problemów w aucie nie ma żadnych błędów ani w kodowaniu ani z przyczyn jakiś niedziałających rzeczy i tak było przez rok czasu. Dopiero problem wystąpił podczas wymiany szyby i przeprowadzeniu kalibracji kamery przedniej. Proszę o pomoc w temacie nie mam pomysłów co jeszcze może być nie tak skoro auto nie widzi żadnych problemów.

Edytowane przez maciejo86

Opublikowano
  1. Czym przeprowadzali kalibrację?

  2. Co dokładnie jest napisane w komunikacie niepowodzenia przeprowadzanej kalibracji?

Opublikowano
  • Autor

Texa

Błąd niby coś o poziomowaniu

Podłączyłem obd eleven i jak włączyłem. Parametry rzeczywiste i wybrałem przedni czujnik lewy i tylny czujnik lewy poziomowania to tylko na tylnym miałem informacje a na przednim nic nie pokazywało, pomyślałem że ok jest uszkodzony i nie daje informacji pojechałem do domu i ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem czujnika z przodu jest tylko z tyłu skutki miało raczej skromne wyposażenie zwykle lampy ceniony z przodu więc domyślam się że tego czujnika z przodu najzwyczajniej nie ma. Dlatego zastanawiam się czy koła mogą mieć wpływ na to że auto i kamerą pokazują inne wartości ponieważ jak nie patrząc trochę wyżej stoi na alusach 18 calowych i 245/ 45 oponach

Opublikowano

Szyba oryginalna Audi, czy zamiennik?

1 minutę temu, maciejo86 napisał(a):

Błąd niby coś o poziomowaniu

Niby coś, to słabo pecyzyjne określenie...

Opublikowano
  • Autor

Szyba zamiennik niestety Polski producent polglas czy jakoś tak

No błąd pokazywał odnośnie poziomowania ale dokładnie też mi nie przekazali w piątek będę to wejdę i będę widział dokładnie jak to wygląda i jakie są błędy to zrobię zdjęcie i najwyżej wyśle foto

Opublikowano

Prostownik był podpięty do auta przy próbie przeprowadzenia kalibracji?

2 minuty temu, maciejo86 napisał(a):

Szyba zamiennik niestety Polski producent polglas czy jakoś tak

To nie fajnie, często jest to właśnie przyczyną.

Opublikowano
  • Autor

No nie miałem wyboru ponieważ robiłem to z polisy auto szyba ale jak będę w piątek to porozmawiam z nimi jaką dają mi gwarancję że to właśnie szyba nie jest problemem

Opublikowano

Zamienniki są (nie twierdzę, że wszystkie i zawsze) problemem, gdyż pozycja kameray bywa poza zakresem tolerancji.

Czy prostownik był podłączony?

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy był podłączony prostownik

Przesyłam zdjęcie z programu zadzwoniłem w między czasie aby podesłali mi ten błąd

IMG_20260401_151427.jpg

Opublikowano
  • Autor

W module 09 Centralny układ elektroniczny w parametrach rzeczywistych mam poziom lewego czujnika wysokości z przodu brak informacji w z tyłu odczyt jest 44,40% więc myślę że czujnik jest dobry

Przedniego nie mam myślę że przez to że mam zwykle xenony

Screenshot_2026-04-01-16-20-46-645_com.voltasit.obdeleven.jpg

Edytowane przez maciejo86

Opublikowano

Normalne przy tych lampach.

Opublikowano
  • Autor

To dziwne że urządzenie do kalibracji nie może odczytać wartości

Opublikowano

Trzeba innym spróbować. ODIS najlepiej.

Opublikowano
  • Autor

Mogę klonem vcds jeszcze spróbować

Zastanawia mnie czy te wartości podane od podłoże do wysokości błotnika są dobrze podane w texie bo gdzieś czytałem że powinno się podać wartość od środka felgi do wysokości błotnika ale myślę że firma która przeprowadza kalibrację powinna wiedzieć co się wprowadza

Na zdjęciu widać że podali wartości od ziemi do błotnika

Opublikowano

To są dobre wartości. Tam powinno być. Tutaj masz wartości z mojej kamery.

Screenshot_20260401_193507_Sheets.jpg

Opublikowano
  • Autor

To już nie mam pomysłu dlaczego tak jest nigdzie więcej w żadnym module nie znalazłem informacji odnośnie wysokości zawieszenia

A jest możliwość gdzieś zrobić nowe nastawy tego czujnika poziomu?

Edytowane przez maciejo86

Opublikowano

Wartości z czujnika są wymagane. Spróbuj ODISEm ta jak pisałem.

W tym przypadku wysokość mierzymy od podłoża go krawędzi nadkola.
To o czym pisałeś od środka piasty do krawędzi nadkola, to klaibracja zawieszenia pneumatycznego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.