Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Niedziałająca klimatyzacja


GroG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim... :)

Jako "pasywny" użytkownik forum "pogłębiałem" do tej pory swoją wiedzę na temat tajników A4... :> przyszedł jednak czas, że i ja potrzebuje pomocy... :confused4:

Sprawa wygląda tak:

Około 2 miesiecy temu wymieniłem czynnik w klimatyzacji (pierwszy raz odkąd kupiłem samochód - kij wie kto i kiedy go wymieniał, brakowało niecałej połowy). Po wymianie klimatronik hulał jak "młody bóg"... do czasu.

W zeszłym tygodniu na autostradzie strzelił pasek wielorowkowy (prowadziła moja druga połowa - dojechała do domu ok 7 km nie wiedzac co sie stało - trochę się nadtopił i nadymił bo nie pękł całkowicie). W trakcie wymiany (pasek też nie wiem kto kiedy wymieniał, szczerze powiedziawszy wyglądał na oryginalny) próbowałem oczyścić koło sprężarki z nadtopionego paska - można było przesunąć koło sprężarki ręką w jedną i drugą stronę o ok 30 stopni i dalej nie (zdziwiłem się, że mogę je ruszyć). Po wymianie klima nie działa...

Po odpaleniu silnika po ok 4 sekundach włącza sie ECON i już nie gaśnie...

Podpiąłem VAG'a - żadnych błędów. Grupa 01 w sekcji 08 klimatronik pokazuje zero prądu i ciśnienie 1 bar (ile powinno wynosić, na wyłączonej klimie??). Moje podejrzenia są takie:

1) Padła sprężarka (zablokowała koło i zerwała pasek),

2) Brak czynnika (tego nie mogę teraz sprawdzić), może po wymianie gdzieś nawiał.Choć wątpię bo przed wymianą hulał 7 miesięcy, czyli był szczelny.

3) Padło "koło od sprężarki" - w trakcie gdy pracuje silnik, koło od sprężarki kręci się podczas gdy jej oś nie obraca się wogóle (o ile wiem nie ma w tym modelu sprzęgła elektromagnetycznego tylko wewnętrzny zawór ciśnieniowy). I tutaj pytanie do forumowiczów z tym modelem A4 - czy u Was pod maską sprężarka obraca się cały czas?? Bo u mnie stoi... Chodzi mi o część A na załączonym rysunku....

sprez.jpg

Za wszelką pomoc i sugestie dziękuje:)

Pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pokazać kanał 002 z klimatyzacji, to są "ostatnie warunki wyłączenia sprężarki".

Ciśnienie 1bar to chyba zdecydowanie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podpiąłem VAG'a i jest tak:

grupa 001 0.0 A 0.0% 9.5% 1.0 bar

grupa 002 5.0 0.0 0.0 0.0

grupa 003 do 11 wszystkoe w okolicy 200 i 30 pare

grupa 11 19.5 C 2940/min 39 OFF

grupa 13 19.5% 1160/min 15% 0.0%-> zmienia sie w trakcie gdy silnik nie chodzi

grupa 016 .68 V 60 0.66V

grupa 017 On ON On 12.4 V

grupa 018 clock 4:47 count 2 bits 00000 Load 49% -> zmienia sie gdy silnik nie chodziu

grupa 019 00001 000100[br]Dopisany: 17 Maj 2009, 21:06_________________________________________________Dziś próbowałem przekodować klime (na włączonym silniku) po przekodowaniu grupa 002 pokazuje 3.5 3.5 0 0... dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że zatarł ci się kompresor,a jak się zatarł to mógł się rozszczelnić i czynnik chłodniczy wyparował.

Jak nie ma ciśnienia w układzie to klima się nie załączy i zawsze będzie na econ.

Mogło też tak być,że nie dodali ci oleju do układu,gdy robili tą wymiane,albo poprostu zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju na pewno dolali bo przy mnie gość "puszczał" go z automatu... Albo sprężarka albo sprzęgło o ile w ogóle tam jest... muszę wejść jakoś pod samochód... a kanału nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podepnę się pod temat

problem w tym, że klima przestała działać w ciągu jednego dnia - rano jadąc do pracy chłodziła a jak miałem wracać już nie!

nie włącza sie ten drugi wiatrak przy chłodnicy, błędów brak

wrzucam log grupy 001 z klimatronika

cc4444d031d95879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie identyczne odczyty z grupy 001 i też brak chłodzenia. Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zobaczę u siebie jak to sprzęgło działa. wieczorem dam znać

u mnie szpec stwierdził że sprzęgiełko zerwane - jutro jestem umówiony na wymianę (zrobię fotki i wrzucę to ustrojstwo)

tutaj jest link do fotek tego sprzęgła http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_sprzeglo_zrywne_kompresora_klimatyzacji_zdjecia-t81803.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...