Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Skrzynia biegów (ciężko wchodzą)


asd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problem z skrzynią biegów. Przy ruszaniu ciężko wbić pierwszy bieg oraz wsteczny, pozostałe biegi również wchodzą z oporem. Po nagrzaniu silnika problem narasta. Olej w skrzyni był uzupełniany, nic nie zgrzyta tylko ciężko wchodzą. Przy zgaszonym silniku problem nie występuje wszystko lekko działa. Co może być przyczyną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem to..i to niestety sprzeglo klęka..niema co filozofowac sprzeglo do wymiany,ciezko wchodza bo nierozlacza do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też ostatnio mam problem ze skrzynią, tak samo ciężko nie raz wchodzą biegi, no i ostatnio problem ze wstecznym i 1 miałem. Mi jeszcze dochodzi do tego to, że nie raz nie chce się wbić żaden bieg z luzu. Rzadko się to zdarza no ale ostatnio 3 razy mi się to przytrafiło... żeby odblokować skrzynie musiałem wyłączyć silnik i jeszcze raz go odpalić na biegu... niestety to mi się przytrafia w niezbyt przyjemnym czasie... gdy np. trzeba opuścić skrzyżowanie, także pasuje mi to zrobić jak najszybciej.

Proszę o pomoc jeżeli ktoś domyśla się co może być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli to na prawie 100% jest sprzęgło? ;(

Jeszcze jest tak, że jak wrzucam 1 to odbywa się to tak jakby w dwóch etapach... Najpierw tak jakby jedynka się wrzucała do połowy, później lekko zatrzymała, na pół sekundy a później leci do końca. Oczywiście to się odbywa bardzo szybko...

Czyli jedynka na raz mi się do końca nie wrzuci tylko jest w połowie jakiś malutki przeskok no coś w tym stylu. Nie potrafię tego fachowo określić. Podczas tego nie ma żadnych zgrzytów, nic praktycznie nie słychać, no może cichutkie jakieś takie przeskoczenie... .

Czyli nadal wina sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy, z tym że nie aż tak duże jak u kolegi. Czasami biegi wchodzą idealnie, a czasami wchodzą dwuetapowo, że tak się wyrażę, tak jakby haczyły. Po wyłączeniu silnika wszystko chodzi idealnie i leciutko. Powodów może być kilka i ciężko to stwierdzić dopóki się nie wyciągnie skrzyni. Najbardziej prawdopodobny powód to wyrobiony docisk sprzęgła a w drugiej kolejności wyrobione koło dwumasowe. Dwumasa już mam, teraz jeszcze kompletne sprzęgło i jak się pogorszy to wtedy się z tym będę bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika i stwierdził, że jest to "początek końca sprzęgła" ... ile jeszcze wytrzyma, nie wiadomo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co odpowiada za ten opór w skrzyni? Co trzeba wymienić, żeby zmiana biegu wchodziła leciutko i gładko, bez żadnych oporów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...