Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uciekające powietrze spod auta (gaz)


arek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jeśli można prośić o pomoc w diagnozie byłbym bardzo wdzięczny.

Problem w tym, że dzisiaj jak parkowałem samochód A4,19.tdi, 1995, nagle zaczęło strasznie głośno syczeć, pojawiło się trochę pary, kurz spod kół się podniósł, wyłączyłem auto, i później przez jakieś 15 minut słychać było uciekające powietrze. z biegiem czasu słabnące. zlokalizowałem że uciekało z przodu przy prawym kole. Pytanie co padło i dlaczego? i jeśli ktoś z was mógłby wstępnie oszacować koszt naprawy i ewentualnie polecić w Warszawie kogoś kto zrobi to dobrze.

Pozdrawiam i zgóry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ klimatyzacji się rozszczelnił w którymś miejscu na to wygląda. Masz klimę rozumiem i po tym zdarzeniu nie działała? trzeba jechać do speców znaleźć nieszczelność i wtedy będzie więcej wiadomo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj takie syczenie jest po każdej jeździe z klimą.

Tylko jak piszesz, że nie działa klima to powiedz proszę jak długo badałeś jej pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do pożadnego serwisu z klimą niech Ci zdjagnozują gdzie masz nieszczelnośc,jak im sie to nie uda to niech nabiją układ czynnikiem koloryzującym.W miejscu gdzie bedzie nieszczelność bedzie widać plame w kolorze np : zielonym , czerwonym lub innym w zalezności jaki bedzie barwnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj takie syczenie jest po każdej jeździe z klimą.

Tylko jak piszesz, że nie działa klima to powiedz proszę jak długo badałeś jej pracę?

freon nie syczenie, tylko gaz tak uciekał spod samochodu i to z pewnością nie było zwykłe syczenie po używaniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na pewno nieszczelnośc...przyjrzał bym sie na Twoim miejscu dokładnie wszystkim przewodom od klimy być może da sie zauważyć jakąś dziurę...sprawdz pod samochodem przewody idące od spreżarki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność jest prawdopodobnie gdzieś na łączeniu. Nie ma co gdybać, trzeba odwiedzić serwis i czekamy na diagnozę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj przewody pod autem być może wyglądają tak ( zdjecie zapożyczone z wątku kolegi pawelwor )

20090406770.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zdiagnozowałem. nieszczelność jest na przewodzie który idzie przy zderzaku obok prawego koła. chyba był trochę luźny bo się przetarł na niewielkiej odległości.

Mam pytanie . powiedzieli mi u majstrów że renowacja przewodu plus sprawdzenie szczelności i nabicie gazu około 450 PLN. dobra cena?? czy za drogo bo wogóle nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

no i zdiagnozowałem. nieszczelność jest na przewodzie który idzie przy zderzaku obok prawego koła. chyba był trochę luźny bo się przetarł na niewielkiej odległości.

Mam pytanie . powiedzieli mi u majstrów że renowacja przewodu plus sprawdzenie szczelności i nabicie gazu około 450 PLN. dobra cena?? czy za drogo bo wogóle nie mam porównania.

A nie lepiej poszukac jakiejś uzywki? Wymienił bys sam, nabicie ze sprawdzeniem szczelnosci ok 200zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem troszkę drogo...napewno znalazł byś warsztat w którym spawają aluminium i by Ci to zrobili za pare dobrych zł jeśli jest nieszczelność na przewodzie aluminiowym lub znalazł byś jakąś uzywke np za jakieś 100 zeta( na pewno by sie coś w tej cenie znalazło) + ok 150-200 zeta za nabicie sprawdzenie szczelności i odgrzybienie klimy :good: a reszta by Ci została na jakiś mały mod który pewnie chciał byś zrealizować :rolleyes::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Dokładnie o tym pisałem, w ex B5 to przerabiałem, miałem przetarty przewód, kupiłem na gratach k ori przewód, wymieniłem to co trzeba było, nabiłem czynnik(140zł 3 lata temu) i hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc i rady. kiepsko u mnie z czasem żeby samemu się zabierać za robotę, i warunków brak. więc żeby zaoszczędzić tak mniej więcej 100 PLN to chyba wybiorę się do majstra. pozdrawiam[br]Dopisany: 22 Maj 2009, 22:23_________________________________________________tak dla informacji dopisuję jak by kogoś interesowało.

Regeneracja przewodu+sprawdzenie szczelności+naładowanie gazu+zmiana filtra kabiny= 360 PLN,

powiedzieli mi wcześniej mniej więcej 450 PLN, ale najwidoczniej nie ściągali zderzaka i udało się przewód zdjąć bez tego. Bo podobno za zdjęcie brali 80 PLN. więc prawie by się zgadzało. Nie wiem czy można pisać gdzie robiłem więc nie piszę jak by co to mogę podać przez PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można pisać gdzie robiłem więc nie piszę jak by co to mogę podać przez PW

Oczywiście, że można a nawet trzeba. Polecanie dobrych fachowców jest popierane na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...