Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Drganie samochodu przy 110 -140km/h


marian2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupilem nowe felgi z oponami (18 225/40) do mojego auta. Przy jezdzie powyzej 100 kmh zaczyna mi drzec auto felgi byly wywazane drugi raz i wszysko pokazalo ok. Dodam jeszcze ze wczesniej jezdzilem na orgi felgach 15 195 /65(zimowki) i bylo wszysko ok. Facet w wulkanizacji powiedzial ze moze cos z zawieszeniem (lozysko .wachacz .przegub ). Jeszcze jedno jak sprowadzilem auto z niemiec mialem zalozone continentale 15 205/55 i jedna byla wyzabkowana. Problem zginol gdy kupilem wlasnie nowe zimowki , i teraz na letnich problem powrocil. Prosze o pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupilem nowe felgi z oponami (18 225/40) do mojego auta. Przy jezdzie powyzej 100 kmh zaczyna mi drzec auto felgi byly wywazane drugi raz i wszysko pokazalo ok. Dodam jeszcze ze wczesniej jezdzilem na orgi felgach 15 195 /65(zimowki) i bylo wszysko ok. Facet w wulkanizacji powiedzial ze moze cos z zawieszeniem (lozysko .wahacz .przegub ). Jeszcze jedno jak sprowadzilem auto z niemiec mialem zalozone continentale 15 205/55 i jedna byla wyzabkowana. Problem zginol gdy kupilem wlasnie nowe zimowki , i teraz na letnich problem powrocil. Prosze o pomoc. Dzięki

Czy wyważałeś drugi raz w tym samym zakładzie?

Ja miałem taką sytuację, że zakupione używane ORI felgi Audi (16 cali) i nowe opony zaczynały drgać przy 110-120. Dwa razy wyważałem je w dwóch różnych zakładach i za każdym razem okazało się, że koło jest niewyważone po robocie w porzednim zakładzie. A autem rzucało dalej. Oddałem felgi do prostowania i okazało się, że felgi są proste a warsztaty do których oddawałem wcześniej po prostu nie potrafią wyważać!

Teraz najważniejsze (przeklajam z mojego innego posta)

[W rozmowie w zakładzie wynikło, że duża część serwisów (a może większość) zakłada koło na wyważarkę i wkłada pierścien w otwór od zewnętrznej strony felgi. To powoduje, że felga nie pracuje tak jak na samochodzie, gdzie czoło felgi dochodzi do piasty i tam pracuje. W moim przypadku zamontowanie docisku od zewnątrz spowodowało, że w każdym z dwóch serwisów koło zostało "wyważone", ale po założeniu na auto biło jak cholera. Wyważenie w trzecim zakładzie (z mocowaniem od wewnątrz felgi) dało spodziewany efekt i auto śmiga jak powinno.

Zastanawiałem się nad tym i wygląda na to, że wszystko zależy od felgi. Jak felga ma w miarę regularny kształ w płaszczyźnie pionowej to nawet jak przy wyważeniu pieścien włożony jest od zewnątrz to koło uda się wyważyć. Jeżeli felga ma bardziej skomplikowany kształ to ciężko ustawić ją dobrze w pionie, wiec i wyważenie jest niemożliwe.

Może to coś Cie naprowadzi a przynajmniej pozwoli wyeliminować jedną z możliwości.

JaroD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do dgań to zwiecha nie ma nic, może ci coś skrzypieć, trajkotać lub inne dziki wydawać ale nie powoduje drgania kół szczególne w zakresie prędkości o których piszesz. Sprawdz dokładnie wyważenie kół i ich dokręcenie, ja bym tu szukał problemu. Kolga do skody kupił nówki oponki i też po 70 km zaczło mu trzepać kierą przy 120/h, wyważył ponownie i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank zle wywazone kola.

Moze opony przyhamowane i bija gora/dol.

Moze felgi... albo wszystko razem.

Nie ma mozliwosci zeby to byl zawias.

Przerabialem ten sam temat niedawno i okazalo sie, ze opony + lekko krzywa felga - co jeden zaklad zupelnie zignorowal, a drugi porzadnie zajal sie kolami i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . A wiec spróbuje w innym zakładzie wywazyc jeszcze raz . A co by bylo z tymi wyzabkowanymi (pierwszymi) oponami ? Dodam jeszcze ze auto ma przejechane 120 tys km (sprawdzone i kupione w salonie audi ) i jeszcze jedno sprawdzilem zimowki milimetr po milimetrze i po 4 miesiacach uzytkowania nie ma sladu zabkow ani zadnych dolkow . Nowe felgi maja wlasnie "fikuśne" kształty .Oto link do nich [http://www.onlinecarshop.nl/products/nl/Velgen/FORD/Scorpio/051985-091994/18/Inter-Action-Spirit-velgen-8x18-5x112-ET35.html?XTCsid=106de64b90d254721ab2e1aa3bd72179]. Dziekuje za wszelka pomoc . Ps nie wiem jak dodac zdiecie to pokazal bym wam jak wygladaja .auto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...