Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] VAG COM 409 - brak polaczenia z modulem


AdamsDH

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam pilne dosc pytanko. Ostatnio wywalilo mi blad poduchy bo gmeralem odkurzaczem pod fotelem i mi sie chyba kabelki poluzoway. Zlapalem wiec za VAGa i skanuje bledy. Wywalilo mi blad poduszki wg oczekiwan. Wszedlem w modul poduszek ale dostalem komunikat, ze nie moge polaczyc sie z modulem. Tak mam przy probie polaczenia z dowolnym modulem np komfort. Mam taki badziewny kabelek a allegro za 4 dychy i skanuje bledy ale nie chce sie laczyc z modulami aby je moc wykasowac.

Czy moze to ja cos zle robie?

Prosze o rade bo jutro w traske i chcialbym miec (odpukac i wypluc dwa razy :-) ) poduszki sprawne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie koniecznie...do niedawna używałem Vag-Com 409.1 bez craca i nie miałem najmniejszego problemu z kasowanie błędów.Ograniczenie jakie wprowadzała wersja demo(bynajmniej u mnie) to brak wglądu do BS.

Polecam wersje 311-2...obecnie jej używam. Jest praktycznie taka sama jak 409.1 i nie ma problemu z "witaminką".

Gdyby były problemy ze znalezieniem to napisz na PW...podeślę mailem :naughty:

I takie profilaktyczne pytanko...czy wcześniej kasowałeś już swoim zestawem błąd poduszki?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba wiem gdzie tkwi problem :gwizdanie:

W momencie wczytywania sterownika poduszki należy oczywiście mieć włączony zapłon...po czym po kilku sekundach Vag-Com prosi o wyłączenie zapłonu na 30s i ponowne jego włączenie(po każdym przekręceniu kluczyka trzeba zatwierdzić operacje w wagu).Jeśli tego nie zrobisz po upływie 30s program zgłasza problem z połączeniem się ze sterownikiem.

U mnie akurat trzeba powtórzyć operację 2x i dopiero wtedy wchodzi w ustawienia jaśków.

Później już tylko odczytać błędy...wykasować i cieszyć się sprawnym jaśkiem i brakiem denerwującej czerwonej kontrolki przy zegarach :naughty:

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale jednak to nie to.

nie mam zadnego komunikatu poza tym, ze mi wyswietla, ze nie moze sie polaczyc. I tak jak pisalem nie tylko z poduszkami ale tez z komfortem i innymi. Komunikat mam prawie zaraz po wybraniu modulu.

Niestety VAG nie daje komunikatu o wylaczeniu zaplonu itd.

Ale dzieki za pomoc.

Wyslalem Ci PW. Moge liczyc na VAGa od Ciebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams podaj mi proszę jeszcze raz maila, bo już dwa razy wysłałem i Outlook zwraca mi info, że nie dotarło(odbiorca nieosiągalny).

Może przez GG będzie szybciej :gwizdanie:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...