Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Swiatła dzienne


woj-o

Rekomendowane odpowiedzi

A hella robi światła dzienne w zderzak do A4 - koszt 450 PLN ;).

W kat niby że do modelu <99 ale na 100% nie wiem bo już rózne dziwa w katalogach widziałem.

Drogo mocno, ale w obliczu nowych (wg mnie nie do końca mądrych) przepisów nie wiem czy się nad ty nie zastanowię.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 10-04-2007, 13:54 ]

wydzielony z http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=8961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hella robi światła dzienne w zderzak do A4 - koszt 450 PLN ;).
Gdzie czegoś o tym w necie szukać? Coś możesz podpowiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hella robi światła dzienne w zderzak do A4 - koszt 450 PLN ;).

W kat niby że do modelu <99 ale na 100% nie wiem bo już rózne dziwa w katalogach widziałem.

Drogo mocno, ale w obliczu nowych (wg mnie nie do końca mądrych) przepisów nie wiem czy się nad ty nie zastanowię.

Dzięki za info, ale ja mam zamiar założyć światła przeciwmgielne a nie do jazdy dziennej.

Hola! Hola! Ja wiem, ze to trochę OT, ale jakby co to wydzielcie, bo temat dorabiania dziennych świateł dla ksenonowców i w sytuacji obecnych przepisów jest niezmiernie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge a w sumie to mogłem ;) - dziś spojrzałem.

Do niedawna było wofercie Intercars nr Helli 2PT 008 816-821.

A dziś już widze napisa "towar nie występuje w ofercie Intercars". Ceny tez już nie ma.

Jest zdjęcie - co ciekawe one idą w kratki zderzaka (tam gdzie >99 przeciwmgielne) ale same reflektory sa od wew strony (a nie od zewn jak przy ori przeciwmgielnych).

Szkoda choć cena była dosyć wysoka - może hella już tego nie robi do starego B5 ;) ?

http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=7279086&art=637206&gen=3232&gru=4110100&towkod=0&zdj=1&km=1&typ=5310&wsk=O&lang_id=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisz jak to się sprawuje? gdzie podłaczyłes (wyłacznik osobny?).

I jak to się montuje (ori kratki łatwo sobie wziąć ;) )

Żarówki sa 15-20W?

No i czy cena w Intercars była mała/normalna/wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje sie bardzo dobrze. Kratki mialem dolaczone w zestawie takze wyglada to w miare dobrze. Te lampki kupilem na allegro u goscia z tego co sobie przypominam za 350 zl. Do zestawu dolaczona jest instrukcja w ktorej wszystko jest napisane. Nie trzeba zadnego dodatkowego przelacznika. Po przekreceniu stacyjki lampki samoczynnie sie wlaczaja.

Wyglada to tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3115bd4a9b94945a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zeszliście na temat świateł do jazdy dziennej

No wiem, wiem. Ale jak widzisz - temat dziennych się ciekawie rozwinął.

Prośba do któregoś z Modów o wydzielenie tematu świateł do jazdy dziennej jako osobnego wątku. Dzięki

ykk. A powiedz jak wygląda sprawa zgodności z przepisami? Jest na to jakaś homologacja? Czy inne badziewie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o homologacje to do zestawu dolaczone sa papiery, ale z tego co czytalem to wystarczy zeby na kloszu takiej lampki bylo oznaczenie RL. Poza tym rozporzadzenie ministra infrastruktury mowi o odleglosciach w jakich powinny byc zamocowane te lampki, i sa to: nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z was ma autko w wersji skandynawskiej? Tam prawdopodobnie występował ori przełącznik świateł z funkcją opóźnionego włączania na stałe. Jeśli tak, proszę o fotki - jak to wygląda. Czy takie przełączniki są gdzieś dostępne? 17 kwietnia tuż tuż.

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj temat o uniwersalnym włączniku świateł (włącza światła 7 sekund po odpaleniu silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

widzę ykk, że masz taki konfig jak ja.

no prawie - widze że migacz rozdzielny masz - co to za lampy u ciebie siedzą :question:

tez mam wymienione lampy na 99.

robił pop własniciel - włoch - kretyn nawet nie potrafił elektrycznej reg. podłączyć musiałem dokończyć za niego :wink:

wcześniej były boshe z przeciwmgielnymi - zostały kableki, więc kombinuje zeby te dzienne sobie podpiąc do tego wyłącznika - najprościej wszystko juz jest, instalacja, wyłącznik żadnej babraniny.

te dzienne wyglądają całkeim fajnie, tylko nie wiem jak będzie z dostępnością teraz.

rozważam też opcję po prostu kupienia przeciwmgielnych od 99 i dania ich w zderzak jako dzienne, mgielne świecą nisko razić nie rażą a do użytku tylko w dzień oczywiście.

fakt niebieskie ludki mogą się przyczepić, no ale...

co do halo z 99 przyklejanie ma dla mnie jeden minus - brak możliwości regulacji, fakt mozna sobie wstępnie ustawić jako tako, ale jakieś pole manewru wolałbym mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woj-o, To sa lampki in-pro.. Co do tych dziennych to zaloze sie ze beda przejscia z niebieskimi bo jak cos jest w zderzaku to musi byc halogen czyz nie tak? :lol: W razie czego to bede sie z nimi sprzeczal hehehe :lol: Tylko jeszcze trzeba tylne postojowki dorobic, bo oczywiscie u nas zawsze wszystko musi byc inaczej i "lepiej" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woj-o, To sa lampki in-pro.. Co do tych dziennych to zaloze sie ze beda przejscia z niebieskimi bo jak cos jest w zderzaku to musi byc halogen czyz nie tak? :lol: W razie czego to bede sie z nimi sprzeczal hehehe :lol: Tylko jeszcze trzeba tylne postojowki dorobic, bo oczywiscie u nas zawsze wszystko musi byc inaczej i "lepiej" :rotfl:

No możesz oczywiście z niebieskimi dyskutować ale światło dzienne na pierwszy rzut oka różni się od przeciwmgielnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w przepisach jest określona powierznia świateł dziennych więc podmianka na halogeny może być niemożliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh- w poldzie sam zrobiłem światła do dziennej jazdy - tam jest miejsce w reflektorach( w końcach tych trapezów) - dałem tam żarówki 20W z migaczy - rozprasza ładnie nikt nie protestuje. włączyć się da tylko jak silnik chodzi lub są pozycyjne włączone.

gośc na przeglądzie tylko machał wyłącznikami trochę (bo teraz mam 2 takie same do świateł) ale nic nie mówił.

gliny tez się już kilka razy na ulicy patrzyli i tez nie chcieli się bliżej poznać.

ale fakt raz jak śmigałem na przeciwmgielnych w poldzie to mnie zatrzymali - jak zwykle myśleli że jak nie to to oponki, ręczny albo coś - rozczarowałem panów - typowe 'czepiaki' to byli. ale może byc podobnie z tymi w zderzaku w audi, zatrzymają no bo świeci... jak to u nas.

ori z 99 mają tą zaletę że:

1) są

2) na allegro mozna wyrwać za 200-250 zeta - prawie 2x taniej.

powierzchnia jest określona? hmm w merolach notorycznie w nocy jeżdzą i na krótkich i na dziennych i walą po oczach jakoś problemu nie widzą - te z meroli sa duże dosyć - te helli malutki wąskie, więc rozstrzał znaczny.

ech coś wymyślić będzie trzeba bo po kupnie soczewy moje czyściłem ze średnim efektem, bo były tak brudne i lustra przydymione że w nocy jak na pozycyjnych było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w przepisach jest określona powierznia świateł dziennych więc podmianka na halogeny może być niemożliwa

Nie doszukałem się w przepisach co do powierzchni świateł do jazdy dziennej. Jest tylko określony sposób montażu oraz sposób podłączenia elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w przepisach jest określona powierznia świateł dziennych więc podmianka na halogeny może być niemożliwa

Nie doszukałem się w przepisach co do powierzchni świateł do jazdy dziennej. Jest tylko określony sposób montażu oraz sposób podłączenia elektrycznego.

Hmmm... możesz coś wkleić. Przynajmniej konkretne namiary na ustawę (tylko nie piszcie, ze chodzi o ustawę o ruchu drogowym-chodzi o konkrety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Dz. U. 2003 nr 32

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...