Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Wymiana przedniego łożyska

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich serdecznie

przeglądam posty już od 2 godzin i nie mogę odszukać dokładnego opisu wymiany przedniego łożyska (najlepiej ze zdjęciami),może nikt tego jeszcze nie opisywał,lub samemu nie warto się za to zabierać,

miałem zamiar zrobić to dziś sam, ale udało mi się odkręcić tylko koło,tarczę...i na tym koniec.popatrzyłem i złożyłem z powrotem.proszę o porady!!!!!!!!!łożysko zakupione,prasa do wcisku też się znajdzie tylko ten demontaż,pozdrawiam i cierpliwie czekam na pomoc!

Opublikowano

1. wyciągniecie czujnika ABS

2. odkręcenie głównej śruby koła

3. odkrecenie zacisku razem jarzmem

4. wymontowanie zwrotnicy

5. wybicie piasty koła

6. wyprasowanie łozyska

7. wprasowanie nowego łożyska

Opublikowano
  • Autor

dobrze,czyli po kolei

1.czujnik ABS - chwycić kombinerkami i wyciągnąć?

Opublikowano

śrubę od piasty dobrze jest popuścić jak auto stoi na kołach,

kabel od czujnika abs będziesz musiał wyciągnąć ze zwrotnicy,

wymontowanie zwrotnicy to odkręcenie wahaczy górnych i dolnych,

gdy zwrotnica w ręku trzeba wybić łożysko i wprasować nowe.

Ci którzy nie mają prasy: łożysko wbijać tylko na prasie , gdy wbijesz źle to zrobisz trochę kilometrów i finisz,

Opublikowano

Problemem moze być wyjęcie samej zwrotnicy - górne wahacze wyjdą same po wyjęciu śruby mocującej, z dolnymi niestety zawsze jest większy problem. Ale widziałem w warsztacie jak magik poradził sobie bez ściągaczy - po odkręceniu nakrętek mocujących wahacze, przyłożył do zwrotnicy na dole (tam gdzie siedzą końcówki wahaczy) z jednej strony spory młotek a z drugiej podobnym uderzył (wystarczył raz) potem odwrotnie i.... końcówki wahaczy wyszły gładko ze zwrotnicy. powodzenia

Opublikowano
  • Autor

będę jeszcze piął do czujnika ABS-u ,czyli nie potrzeba go wyciągać tylko rozpiąć przewody?

Opublikowano

czujnik wyciągniesz spokojnie ręką

ale wczesniej go odepnij i wyciągnij kabel ze zwrotnicy

mozesz go uszkodzic podczas wymiany łozyska

Opublikowano
  • Autor

panowie,udało się !!! oczywiście dzięki Waszym podpowiedziom.końcówki wahaczy zeszły bez większego problemu,łożysko wy. i wciśnięte profesjonalnie na prasie,całość

operacji z małymi przerwami trwała niecałe 3h, a ja dzień wcześniej modliłem się nad tym pół dnia jak się do tego zabrać,śmiać mi się z tego chce- jeszcze raz wielkie dzięki!!!

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam :hi:

Sorry, że tak odkopuje ten temat, ale zabieram się za wymianę łożyska (prawy przód) i ma parę pytań:

1. trzeba mieć jakiś specjalny smar do łożysk?

2. wszystkie śruby da sie z powrotem przykręcić? Bo gdzieś słyszałem że jakaś śruba jest jednorazowa...??

Z góry dzięki :notworthy:

i pozdrawiam użytkowników :a4fan:

Opublikowano

łożysko już posiada w sobie smar, śruby powinno się wymienić na nowe

Opublikowano

Witam :hi:

Sorry, że tak odkopuje ten temat, ale zabieram się za wymianę łożyska (prawy przód) i ma parę pytań:

1. trzeba mieć jakiś specjalny smar do łożysk?

2. wszystkie śruby da sie z powrotem przykręcić? Bo gdzieś słyszałem że jakaś śruba jest jednorazowa...??

Z góry dzięki :notworthy:

i pozdrawiam użytkowników :a4fan:

łożysko już posiada w sobie smar, śruby powinno się wymienić na nowe

z łożyskiem tak jak pisze poprzednik..ale nic sie nie stanie jak śrub nie wymienisz :wink4:
Opublikowano

Dzięki za szybką odpowiedź :wink4: Jutro zabieram się za wymianę. Mam nadzieje, że pójdzie gładko :good:

Opublikowano

Wraz z łożyskiem dostaniesz śruby i lepiej wymienić bo lubią się ukręcać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.