Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Diagnoza uszkodzonego sprzęgiełka alternatora - jak długo ma się kręcić ?


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz czy po wyłączeniu silnika wirnik w alternatorze staje od razu (zatarty) czy jeszcze przez jakiś czas się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy po wyłączeniu silnika wirnik w alternatorze staje od razu (zatarty) czy jeszcze przez jakiś czas się kręci.

Byliśmy teraz z kumplem zobaczyć i na 3 próby wirnik zatrzymywał się po jakiś 0,5 sekundy czyli pasek stoi tamto jeszcze dosłownie chwilkę kręci nagle stop takie ostre stop, nie zwalania pomału tylko jebs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już bliski jego koniec bo u mnie po wymianie kręci się z 5 sek zanim stanie i staje powolutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem u mechanika i powiedział ze ja nie mam sprzęgła alternatora .i co teraz ??

zmień mechanika :naughty:

nie zmień mechanika bo ma racje ja w swoim 1z też nie mam sprzęgiełka alternatora i też mi skacze napinacz postawiłem teraz auto do mechanika na wymianę skrzyni biegów i przy okazji kazałem mu założyc tę sprzęgiełko jak da radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem u mechanika i powiedział ze ja nie mam sprzęgła alternatora .i co teraz ??

zmień mechanika :naughty:

nie zmień mechanika bo ma racje ja w swoim 1z też nie mam sprzęgiełka alternatora i też mi skacze napinacz postawiłem teraz auto do mechanika na wymianę skrzyni biegów i przy okazji kazałem mu założyc tę sprzęgiełko jak da radę

mi padł napinacz wiec kupiłem za 350 zł wytrzymał jakieś 5 miesięcy i rozwalił pompę wody wczoraj zmieniłem na taki za 80 zł myślałem że awarja jest spowodowana zepsutym sprzęgłem alteratora wiec jaka przyczyna krzywienia napinacza ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprzęgiełka i przez to krzywi się napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo lepiej urywa się i robi konkretną rzeźbę w elektryce i ew. w rozrządzie .. były już takie przypadki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...