Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Tikanie na rozgrzanym silniku


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniając olej nie masz możliwości zlania starego w 100% Zawsze go coś zostanie a to powoduje że zabarwia nowy olej. Aczkolwiek zaraz taki czarny nie powinien być raczej. Bynajmniej u mnie tak nie było. W TD/TDi to normalne, natomiast w benzynie ciężko mi powiedzieć.

Może z tym czarnym to troche przesadziłem ,ale wyraźnie widać różnice jaka była na początku a jaka jest teraz.. po prostu wygląda tak jakbym zrobił z 5 tysi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no ja taksamo zrobiłem z 1.5 tys km a olej ściemniał ale bez przesady nie jest czarny ale w B4 2.0 taksamo miałem chwile pojeździłem i robił sie ciemny a raz sobie przegapiłem wymianę oleju i jak spuściłem olej w B4 oczywiście to był czarny jak smoła :blink: a zalany był mobil z beczki i zaczęły popychacze klekotać na takiego trafiłem mechanika :kwasny: później zalałem półósyntetyk ale już klekotać nieprzestało czy w bęzyniaku tak jest czy powinien być troche jasniejszy bo czarny to raczej w dislu a nie w bęzynie chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam już ponad 3 lata i wcześniej po zalewaniu innego oleju taki przypadek nie występował :wallbash: wczesniej zalany byl motul x-clean i bylo normalnie teraz zalałem jeszcze raz X-cleanem i taki syf sie zrobił ! :sick3::angry::wallbash:

na razie nic mi nie klekocze ,wszystko działa jak należy ,ale ten kolor.... :angry: :angry: :angry:[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 09:42_________________________________________________czyli co nikt nie umie odpowiedzieć czy to normalne że olej tak szybko traci kolor??? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam już ponad 3 lata i wcześniej po zalewaniu innego oleju taki przypadek nie występował :wallbash: wczesniej zalany byl motul x-clean i bylo normalnie teraz zalałem jeszcze raz X-cleanem i taki syf sie zrobił ! :sick3::angry::wallbash:

na razie nic mi nie klekocze ,wszystko działa jak należy ,ale ten kolor.... :angry: :angry: :angry:[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 09:42_________________________________________________czyli co nikt nie umie odpowiedzieć czy to normalne że olej tak szybko traci kolor??? :angry:

A kolego zmieniłeś filtr oleju? Spuszczałeś olej odkręcając śrubę w misce, czy za pomocą "ściągarki"? Może olej jakaś podróba.

Ja opowiem jak to wyglądało u mnie. Kupiłem auto z Niemiec, HELMUT stosował tzw. LONGLIFE czyli wym. oleju co 30-35 kkm. Syfu pod pokrywą zaworów było mnóstwo. Zrobiłem tak zalałem Castrola 10W40 pojeździłem ok 2kkm(olej był czarny jak smoła) i jeszcze raz to samo czyli wymiana i 2kkm(oczywiście przy każdej wymianie wym. filtra oleju(który ważył chyba ze 5kg!!! tyle syfu w nim było). Przed "właściwą" wymianą zastosowałem tzw. płukankę i wszystko szybko spuściłem,wymieniłem filtr oleju. Zalałem Liqui Molly 10W40 i zrobiłem na nim narazie ok 5kkm i olej jest czyściutki, żadnego syfu pod deklem :cool1:

I tak jeszcze o "płukance" nic się nie rozszczelniło, nie straciła się kompresja i nie bierze ani grama oliwy mimo powszechnych MITÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam już ponad 3 lata i wcześniej po zalewaniu innego oleju taki przypadek nie występował :wallbash: wczesniej zalany byl motul x-clean i bylo normalnie teraz zalałem jeszcze raz X-cleanem i taki syf sie zrobił ! :sick3::angry::wallbash:

na razie nic mi nie klekocze ,wszystko działa jak należy ,ale ten kolor.... :angry: :angry: :angry:[br]Dopisany: 25 Grudzień 2009, 09:42_________________________________________________czyli co nikt nie umie odpowiedzieć czy to normalne że olej tak szybko traci kolor??? :angry:

A kolego zmieniłeś filtr oleju? Spuszczałeś olej odkręcając śrubę w misce, czy za pomocą "ściągarki"? Może olej jakaś podróba.

Ja opowiem jak to wyglądało u mnie. Kupiłem auto z Niemiec, HELMUT stosował tzw. LONGLIFE czyli wym. oleju co 30-35 kkm. Syfu pod pokrywą zaworów było mnóstwo. Zrobiłem tak zalałem Castrola 10W40 pojeździłem ok 2kkm(olej był czarny jak smoła) i jeszcze raz to samo czyli wymiana i 2kkm(oczywiście przy każdej wymianie wym. filtra oleju(który ważył chyba ze 5kg!!! tyle syfu w nim było). Przed "właściwą" wymianą zastosowałem tzw. płukankę i wszystko szybko spuściłem,wymieniłem filtr oleju. Zalałem Liqui Molly 10W40 i zrobiłem na nim narazie ok 5kkm i olej jest czyściutki, żadnego syfu pod deklem :cool1:

I tak jeszcze o "płukance" nic się nie rozszczelniło, nie straciła się kompresja i nie bierze ani grama oliwy mimo powszechnych MITÓW

Oczywiście,że filtr zmieniłem.Olej zmieniony za pomocą ściągarki.Płukanki na razie rzadnej nie robiłem.Co do oleju to nie wiem czy podróba kupiłem stąd : http://www.allegro.pl/item834258049_motul_8100_x_clean_5w40_5w_40_5l_w_wa_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmieniony za pomocą ściągarki.

Nie ma szans aby tym sposobem ściągnąć cały olej z miski olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby tym sposobem ściągnąć cały olej z miski olejowej.

Więc co? nie mam powodów do niepokoju? :mysli:

wcześniej było tą samą metodą spuszczane i raczej tak szybko nie tracił koloru jak teraz? :blink::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie rozumiem? Czy tak trudno jest wejść pod samochód i odkręcić korek spustowy miski olejowej? Wtedy mamy pewność że zleci cały olej. Ja dodatkowo stawiałem auto jeszcze na lewarku żeby mocniej je przechylić. Zleciała dodatkowa setka starego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu jest do rozumienia?? gdybym miał taką możliwość to może i bym tak zrobił,ale skoro tego nie zrobiłem to widocznie nie miałem takiej możliwości..

Poza tym pytałem się, czy mam sie o co martwić ,jeżeli chodzi kolor który obecnie jest... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz znajomego który udostępni ci na chwilę kanał. Mówiłem ci że albo nie zmieniłeś filtra, albo nie spuściłeś dokładnie oleju, a olej z allegro :sick3: :sick3: :sick3: Następnym razem podjedź do jakiegoś znajomego na kanał,ja tez lewarkiem podnoszę jeszcze samochód i zawsze zleci jeszcze co najmniej setka, a olej kup ze sklepu, parę groszy więcej a będzie pewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz znajomego który udostępni ci na chwilę kanał. Mówiłem ci że albo nie zmieniłeś filtra, albo nie spuściłeś dokładnie oleju, a olej z allegro :sick3: :sick3: :sick3: Następnym razem podjedź do jakiegoś znajomego na kanał,ja tez lewarkiem podnoszę jeszcze samochód i zawsze zleci jeszcze co najmniej setka, a olej kup ze sklepu, parę groszy więcej a będzie pewniejszy.

no filtr zmieniłem ,pisałem ci już wcześniej.. :wink4: z tą zmianą oleju na kanale to akurat nie zbyt mam możliwość by najmniej teraz..jak do tej pory zmieniałem tą samą metodą i nie było rzadnych problemów aż do teraz :disgust:

a co do allegro to możesz mieć racje,cena była dość atrakcyjna a gościu wydawał się po komentarzach byc solidny.. :disgust: ale poki co jeszcze gościowi nie zapłaciłem... tylko nie wiem czy to ewidentnie wina złego oleju czy tych partaczy co wymieniali olej ?? :wallbash::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz znajomego który udostępni ci na chwilę kanał. Mówiłem ci że albo nie zmieniłeś filtra, albo nie spuściłeś dokładnie oleju, a olej z allegro :sick3: :sick3: :sick3: Następnym razem podjedź do jakiegoś znajomego na kanał,ja tez lewarkiem podnoszę jeszcze samochód i zawsze zleci jeszcze co najmniej setka, a olej kup ze sklepu, parę groszy więcej a będzie pewniejszy.

no filtr zmieniłem ,pisałem ci już wcześniej.. :wink4: z tą zmianą oleju na kanale to akurat nie zbyt mam możliwość by najmniej teraz..jak do tej pory zmieniałem tą samą metodą i nie było rzadnych problemów aż do teraz :disgust:

a co do allegro to możesz mieć racje,cena była dość atrakcyjna a gościu wydawał się po komentarzach byc solidny.. :disgust: ale poki co jeszcze gościowi nie zapłaciłem... tylko nie wiem czy to ewidentnie wina złego oleju czy tych partaczy co wymieniali olej ?? :wallbash::angry:

Za pomocą ściągarki zawsze zostanie stary olej i to dość spore ilości. Może fachowcy śpieszyli się i to po prostu spaprali :thumbdown:

Ja bynajmniej zawsze wymieniam oliwę+kpl. filtrów sam i mam święty spokój

A w olej następnym razem proponuję zaopatrzyć się u Roberta http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t105516.0.html;highlight=rtocki, a nie kupować bardzo przereklamowanego na tym forum MOTULA. Polecam LIQUI MOLLY ew. VALVOLINE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za pomoc i sugestie :good::wink4:

W poniedziałek sobie pojade wyjaśnić tą sprawe :angry: :angry: :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...