[ALL B5] [ALL B5] Chorus/Concert - menu serwisowe

Witam, przeglądając neta znalazłem informacje na temat czegoś, co nazywa się trybem serwisowym w radiach z grupy vag :) Chodzi konkretnie o chorusa i concerta I, nie wiem jak z innymi modelami. Jeśli było już na forum to proszę adminów wszechmogących o usunięcie tematu :wallbash:

Tryb serwisowy uruchamiamy następująco:

Na wyłączonym radio (wciśnięte pokrętło) przytrzymujemy przycisk TP i włączamy radio (naciskamy pokrętło). Ustawiamy tam kilka wartości, są to m.in. GALA, NAV, TA, VOL i inne.

GALA

Wraz ze wzrostem prędkości rośnie również poziom głośności w kabinie. Do tej pory korekta poziomu głośności musiała być przeprowadzana ręcznie. Teraz jednak poziom głośności dopasowywany jest automatycznie za pomocą funkcji GALA (GeschwindigkeitsAbhangige-Lautstarke-Anpassung - tłum. dopasowanie głośności do prędkości).

Dopasowanie poziomu głośności może zostać przeprowadzona indywidualnie.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję GALA. Wyświetlacz pokaże "SETUP GALA" i aktualną wartość.

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość. Zakres zawiera się pomiędzy 1 a 9. Wybranie opcji "NO" wyłącza GALA całkowicie.

Gdy zmianie ma ulec podstawowy poziom głośności (spowodowany różnymi źródłami jak kaseta albo radio) wystarczy użyć guzika (1) i ustawić żądany poziom. Tryb dopasowania poziomu głośności pracuje w ciągu dalszym samoczynnie.

ONVOL

Ustawieniem wartości ONVOL ograniczamy maksymalny poziom głośności, w którym może zostać uruchomione radio. W trybie normalnym podczas włączania radia zostaje przywrócony ostatni poziom głośności. W przypadku gdy w.w. poziom jest wyższy niż ustawiony w opcji ONVOL poziom głośności zostanie automatycznie obniżony do wartości ONVOL. Dopasowanie poziomu głośności może zostać przeprowadzona indywidualnie.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję ONVOL. Wyświetlacz pokaże "SETUP ONVOL" i aktualną wartość.

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość. Zakres zawiera się pomiędzy 1 a 35.

TAVOL

Ustawieniem wartości TAVOL wyznaczamy, z jakim poziomem głośności ma zostać uruchomiony komunikat o ruchu drogowym przy aktywnym trybie TP.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję TAVOL. Wyświetlacz pokaże "SETUP TAVOL" i aktualną wartość.

PHONE

Ustawieniem wartości PHONE wybieramy czy, oraz z jakim poziomem głośności odtwarzana będzie rozmowa telefoniczna przez głośniki.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję PHONE. Wyświetlacz pokaże "SETUP PHONE" i aktualną wartość.

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość. Zakres zawiera się pomiędzy 0 a 35. Wartość 0 oznacza wyłaczenie funkcji. W przypadku wybrania wartości 0 rozmowa nie jest odtwarzana przez głośniki i radio nie odtwarza dzwonka telefonu. W przypadku rozmowy przychodzącej na wyświetlaczu pojawi się napis "PHONE" oraz radio zostaje wyciszone.

M/S

Ustawiewniem funcji M/S możemy zdecydować, czy z pomocą sygału RDS wybierana będzie stacja z optymalnym sygnałem odtwarzania muzyki bądź rozmowy.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję M/S. Wyświetlacz pokaże "SETUP M/S" i aktualną wartość.

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość, poprzez "ON" dla aktywnej funkcji do "NO" dla nieaktywnej funkcji.

Auto REG / REG OFF

Gdy jakość sygnału jest słaba urządzenie automatycznie wyszukuje alternatywne częstotliwości dla aktualnej stacji. Gdy jednak jakość sygnału jest tak słaba, że istnieje ryzyko utraty stacji to radio akceptuje częstotliwość spokrewnionych stacji radiowych (np. częstotliwość dla innego regionu tej samej stacji nadawczej). W związku z tym, że takie stacje radiowe okresowo nadają inny program może się zdarzyć sytuacja zmiany odtwarzanego programu.

Funkcją Auto REG / REG OFF można zdecydować, czy przy automatycznej zmianie stacji radiowej na podstawie sygnału RDS priorytetem będzie zachowanie aktualnego odsłuchiwanego programu.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję Auto REG / REG OFF. Wyświetlacz pokaże "SETUP" i

aktualną wartość. Fabrycznie jest to "Auto REG".

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość:

REG OFF - dowolna zmiana pomiędzy wszystkimi spokrewnionymi stacjami radiowymi

Auto REG - faworyzowanie stacji nadającej ten sam program.

Name FIX / VAR

Cześć stacji radiowych nadają wraz z nazwą stacji inne informacje ukazywane na wyświetlaczu radia. Z pomocą tej funcji można zdefiniować, czy zapamiętane stacje radiowe mają wyświetlać dodatkowe informcje, czy też nie.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję Name. Wyświetlacz pokaże "SETUP Name" i aktualną wartość.

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość. Dodatkowe informacje mogą zostać włączone gdy wartość brzmi "VAR" bądź wyłączone gdy wartość brzmi "FIX".

UWAGA

Proszę zwrócić uwagę, by podczas zapisywania stacji radiowej do pamięci wyświetlana była w tym momencie nazwa stacji.

CD SFL M/D

W przypadku, gdy w samochodzie jest zamontowana zmieniarka CD za pomocą przycisku SFL można wybrać opcje odtwarzania losowo wszystkich utworów na płytach CD. Za pomocą funkcji CD SFL M/D można zdecydować, czy losowe odtwarzanie utworów będzie się odbywało w zakresie jednej płyty CD bądź wszystkich płyt CD w zmieniarce.

- Wybrać w trybie konfiguracji pozycję CD SFL M/D. Wyświetlacz pokaże "SETUP SFL" i aktualną wartość.

- Za pomocą guzika (1) ustawiamy żądaną wartość. Gdy wybrana zostanie wartość "M" odtwarzane będą wszystkie płyty, gdy wartość "D" odtwarzana będzie tylko aktualna płyta CD.