Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaka sprężarka klimatyzacji ?


robo28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kupiłem niedawno A4 1.8 20V ADR 98r. niestety nie zauważyłem przy kupnie, że na sprężarce klimy nie ma sprzęgła no i co za tym idzie paska. Byłem z tym u mechanika i powiedział że możemy sprobówać założyć samo sprzęgło ale prawdopodobnie sprężarka też będzie do wymiany. I tu moje pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaki jest numer katalogowy sprężarki jaka jest u mnie (tzn. jaki typ). Czy można to określić po danych auta jakie podałem lub np po numerze VIN. I drugie pytanie czy taki model sprężarki jak u mnie był montowany jeszcze do innych typów silników, jeśli tak to w jakich (łatwiej mi wtedy będzie kupić używaną).

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 8D0 260 805D też będzie pasowała bo znalazłem taką i gość opisuje że to od tego modelu?

wycofano 01.05.2004 i użyto tej co ci podałem ale oczywiscie bedzie pasować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientujesz się może do jakich modeli tzn. z jakimi silnikami była taka montowana i czy np. od silnika 1,6 lub 1,9 tdi też mógł bym założyć?

tak pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Mogę założyć sprężarkę od dowolnego modelu?

tak oprócz V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za informację bardzo mi to pomogło ponieważ nie daleko mnie gościu ma sprężarkę wymontowaną z A4 1.9 tdi i chce za nią tylko 200 PLN a ja koniecznie szukałem takiej A4 jak moja. A cha jeszcze jedna sprawa czy pomiędzy tymi sprężarkami można wymieniać sprzęgła bo jeśli tak to zaczął bym od przełożenia i nie musiał bym rozszczelniać instalacji (podobno jest nabita)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to ja sie dolacze do tematu czy bedzie pasowala inna sprezarka,orginalna mam taka 8E0 260 805 BJ a znalazlem dosyc tania 8E0 260 805 AB ?

będzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też podłącze się pod temat. Dziś dowiedziałem się że moja sprężarka ma mały wyciek i trzeba uszczelnić ale zastanawiam się czy nie kupić nowej. I mam pytanie jaka pasowała by do mojego Audi silnik 2.8 rocznik 1996. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurze temat, ale mam pytanie, szukałem i nie mogę znaleźć...

Padła mi sprężarka, byłem na szrocie po jakąś używkę, i pytali, czy mam węże od sprężarki połączone na gwint, czy na szybkozłączkę??

Może ktoś pomóc, bo nie mam pojęcia...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...