Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie mam sprężyny ?


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy okazji prac przy autku, popatrzyłem sobie na oznaczenia sprężyn. Moje auto wyjechało z fabryki na zawieszeniu 1BA, natomiast nie mogę się doszukać na forum, co oznaczają następujące kolory: sprężyny przód - biały, pomarańczowy, pomarańczowy, pomarańczowy. Amortyzatory BOGE 8D0 413 031 AF. Może mi ktoś sprawdzć w ETCE? ogólne auto jest twarde strasznie i to wzbudziło moje podejrzenia;/ Co do tyłu, to jest jeden pasek biały i dwa zielone, amory jakieś monroe. Może mi ktoś powiedzieć, co to za springi i amory? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Etki na tyle powinneś miec (dla 1BA) srebrny/zielony/zielony, dla 1BE jest srebrny/biały/biały/biały (dla rocznika '97 nie ma sprężyn tylnych o oznaczeniu, które podałeś, może ten biały to jednak srebrny?).

Biały/pomarańczowy/pomarańczowy/pomarańczowy to zawieszenie 1BP (Heavy-duty running gear (trim position as for 1BA, however with limited bump), czyli po "mojemu" :wink4: zawias do jazdy po złych drogach, ale nie podwyższony).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Ci bardzo za sprawdzenie, teraz przynajmniej wiem, na czym jeżdżę;) Faktycznie z tyłu mógł być srebrny i dwa zielone, więc standard. Co do przodu, to chyba tylko wytrzymałościowo jest lepsze, bo niestety komfortu nie zapewnia;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja też mam z przodu i z tyłu:biały,pomarańczowy,pomarańczowy,pomarańczowy.Komfortu to nie daje ale laepiej trzyma na zkrętach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...