Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Błąd w skrzyni automatycznej 789


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

witam moze wy mi pomozecie po zamontowaniu gazu w A8 silnik ABZ pojawił się błąd w skrzyni 789 włącznik jazdy do tyłu F41 zwarcie do masy , przy tym nie pokazuje w jakiej pozycji jest skrzynia przestał działac tiptronic no i nie działa tempomat a co najwazniejsze skrzynia chodzi tylko na 3 biegach 4 zginą

moze to zbieg okoliczności ze to wszystko pojawiło się po zamontowaniu instalacji gazowej

jeśli ktoś wie gdzie znajduje sie ten włącznik to prosze o informacje

z góry dziękuje za pomoc[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 11:36_________________________________________________

witam moze wy mi pomozecie po zamontowaniu gazu w A8 silnik ABZ pojawił się błąd w skrzyni 789 włącznik jazdy do tyłu F41 zwarcie do masy , przy tym nie pokazuje w jakiej pozycji jest skrzynia przestał działac tiptronic no i nie działa tempomat a co najwazniejsze skrzynia chodzi tylko na 3 biegach 4 zginą

moze to zbieg okoliczności ze to wszystko pojawiło się po zamontowaniu instalacji gazowej

jeśli ktoś wie gdzie znajduje sie ten włącznik to prosze o informacje

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N wtedy odpala ale znowu jak włącze na p to obroty spadaja do zera ale silnik pracuje normalnie

:shocked: :shocked: :blink: :blink:

a ogolnie kolego to nie bardzo mozna zrozumiec co chciałes przekazac.

jakie kropki chociaz tam powstawiaj ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ponawiam mój temat i opisze dokładnie co się dzieje -

po odpaleniu auta i przesunięciu dźwigni na którąkolwiek pozycji np.R na wyświetlaczu zaczynają się dziać cuda samo przeskakuje P po chwili 3 N itd oczywiście po włączeniu na pozycje R auto stoi nie chce jechać ale jak tylko włącze na D na liczniku podświetlają się wszystkie pozycje czyli skrzynia wchodzi w tryb awaryjny i ma tylko jeden bieg 3 no i naprawia się R i P .

ze znajomym byliśmy święcie przekonani ze to wybierak jest do wymiany ale po jego wymianie nic nie pomogło czyli jest mój OK . jak weszliśmy pod auto to zaopserwowaliśmy ze jest jakaś kopółka przy skrzyni gdzie dochodzi linka od wybieraka, do tej kopółki w górnej części dochodza jakieś kabelki i jest gumowa osłonka niestety zdarta i ,. I MOJE PYTANIE DO ZNAWCÓW PROSZE NAPISZCIE CO TO ZA KOPÓŁKA I CZY W NIEJ JEST JAKAŚ ELEKTRONIKA I CZY MOŻNA JĄ BEZ PROBLEMU WYMIENIĆ .

Z GÓRY DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...