Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie działa klima


bobek80081

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś przy ruszaniu puściłem za szybko sprzęgło i zgasł mi silnik, miałem włączona klime . Po ponownym uruchomienu silnika usłyszałem jakiś zgrzyt który po chwili ustał.W czasie dalszej jazdy zauważyłem że klima nie chłodz.Pojechałem na komputer ale nie wykazało żadnych błędów mechanior powiedział że może poszła sprężarka.Prosze o pomoc co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nie wolno włączać klimy na wysokich obrotach, żeby nie zerwać sprzęgła zrywnego, tak samo nagłe zatrzymanie sprężarki nie robi nic dobrego. Podejżyj ten temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_sprzeglo_zrywne_kompresora_klimatyzacji_zdjecia-t81803.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie sprzęgiełko... być może niewielkim kosztem się obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jade do mechaniora napisze jaką wydał diagnoze : :(

widząc reakcję twojgo mechaniora stwierdzi wymienić kompresor

przeglądnij ten wątek o którym pisał gaciu bo miałem właśnie ten sam problem - napewno padło właśnie to sprzęgiełko

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza brzmi sprzęgiałko.Teraz muszę tylko je kupić muszę zapytać może dostanę samą tą gume

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza brzmi sprzęgiałko.Teraz muszę tylko je kupić muszę zapytać może dostanę samą tą gume

musi być guma i blacha :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak guma i blacha sorry. Temat zamknięty dzięki za podpowiedzi.[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2009, 21:03_________________________________________________Jeszcze jedna sprawa,gość mi powiedział że były3 rodz. sprężarek i musi znac numery a po numerze VIN nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przestała klima chodzić z dnia na dzień.

Od sprzęgła odpadła taka blaszka i śruba co ją mocowała. Koszt samej blaszki 60 zeta, ale u mnie obeszło się bez kosztów, bo blaszka i śrubka szczęśliwie zostały na osłonie pod silnikiem. Radzę Ci patrz na ręce "fachowcom" bo mogą się nie narobić, a na koszty naciągnąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupować sprzęgiełko po numerze vin z etki czy Sciągac sprężarke i spisać numery z niej i dopiero kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat..bo słyszałem już mnóstwo różnych opinii... mianowicie Gaciu wspomniał że nie wolno włączać klimy na wysokich obrotach. i to prawda zgadzam się!!!.ale.czyli jakich...?ja w sumie nigdy nie włączam, bo zawsze najpierw silnik później klima...ale...? np. kiedyś ktoś powiedział...to co jak jadę na autostradzie i moje obroty są 3500-5000 i upał a nie chce otwierać szyb bo szum jak diabli to co...? muszę zjechać albo zwalniać żeby włączyć klime...i specjalnie chciałem to napisać żeby ktoś się wypowiedział jak to jest dokładnie z eksploatacją sprężareczki...?jak to jest z włączaniem i wyłączaniem na trasie...pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz auto z klimą to używaj cały czas, jeżdżąc na ECONie oszczędzisz zaledwie z 0,5l/100km :gwizdanie:

nie rozumiem - mieć klime i jej nie włączać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonio to co piszesz do kogo jest kierowane...bo nie ja tez nie rozumiem miec klimy i nie używac...poracha...ja jeszcze n ie znam kolesia który oszczedza na klimie spalanie... :wallbash: gotowac sie w aucie ...pisałem tylko żeby rozwiać wątpliwości jak jest z Włączaniem na wysokich...może ty wiesz ...bo ja swoje zdanie mam...ale chciałbym usłyszeć opinie innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon29sj do Ciebie to było, czy Ty przed zgaszeniem samochodu wyłączasz klimę na OFF lub ECON i odpalając auto znowu ją włączasz?? Bezsensu.. :gwizdanie:

nie rozumiem pytania: jak to jest z włączaniem klimy na wysokich obrotach?? To znaczy, że jeżdżąc czasami masz wyłączoną??

Ja osobiście nigdy klimy nie wyłaczam, gaszę Audi i klima jest włączona, odpalam - klima włączona, jak jadę na autostradzie - klima jest włączona

odpalając auto nawet jak klima jest włączona odrazu z nawiewów nie leci zimne powietrze, nawiew się włącza po chwili i sprężarka też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem że słuchałem jak kolesie się sprzeczali że jak np. jedziesz na autostradzie i masz obroty wysokie a klime nie włączyłes czyli nie przycisnąłeś auto ...to czy można ja właczyć np.przy obrotach 4000 bo jest w tedy narażone sprzegiełko w sprężarce...a jeśli chodzi u mnie Antonio to klima mi chodzi non stop :wink4: a to co pisałem że właczam najpierw silnich a później klime no to chyba norma ...bo na odwrót sie nie da...:) pisałem to bo chciałem im to kiedyś pokazać co ludzie z forum sadzą o ich opinii...pzdro.. :hi:[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2009, 11:18_________________________________________________no tak ja mam tak samo...ale oni gasza za każdym razem przyciskiem off. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie klikając np. AUTO przy 4000 obr/min w d*pę dostaje sprzęgiełko[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2009, 11:21_________________________________________________tylko, że ja nigdy klimy nie wyłączam, nawet gdy gaszę A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowie mi ktoś na moje pytanie kupować po nr. sprężarki czy po Vin

to trudne pytanie, podjedź tam gdzie Ci mówiłem, gość ściągnie osłone pod silnikiem i Ci powie czy ma takie sprzęgiełko czy musisz poczekać aż ściągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on powiedział że musi znać numer sprężarki a żeby go spisać trzeba zdjąć sprężarke, ale byłem w sevice to mi po VIN podał nr. sprężarki jest taki sam jak u ciebie tylko ty masz na końcu ,d, a ja ab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...