Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy to właściwy N75 ?


ztomas22

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc i informacje bardziej doświadczonych:)

Mam do wymiany zawór (chyba n75 tak to się nazywa) o oznaczeniu 1H0906627A 7.21903.25 w sklepach w swoim mieście to koszt ok 350-370zł na allegro nowych za wiele nie ma ale coś znalazłem http://www.allegro.pl/item656880421_zawor_czujnik_turbiny_egr_vw_audi_ford_nowy_org.html. Pan z allegro zapewnia, że będzie pasował ale...wiecie. Organoleptycznie to ten sam zawór, oczywiście wizualnie ale ma czarne wykończenia w miejscach gdzie dochodzą przewody (ja mam białe) i w symbolu nie ma literki A. Z tego co już poczytałem na forum to jest pewnie zawór EGR. I tu moje pytanie czy można zastosować tego typu zawór czy lepiej kupić ten identyczny. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko tak jak na aukcji gość opisuje jest to zawór EGR w symbolu nie ma literki A a mój stary zawór ma 1H0 906 627A. Gdzieś czytałem, że z literką A to N75 a bez literki A to EGR. Nie znam się czy to ma jakieś znaczenie czy będzie ten zawór działał prawidłowo? Czy czymś te zawory (N75 i EGR) różnią się między sobą. Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda EGR a jak N75 to spójrz na schemat i sam sobie odpowiedz na pytanie czym one się różnią

29928196.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem N18 (bo chyba w takim razie jego dotyczy aukcja) może bezproblemowo zastąpić N75?

NIE bo ma inna charakterystyke pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem N18 (bo chyba w takim razie jego dotyczy aukcja) może bezproblemowo zastąpić N75?

NIE bo ma inna charakterystyke pracy.

mógłbyś rozwinąć sam od siebie temat tej "innej charakterystyki pracy" a nie tylko cytować Masters'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...