Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1.6] nierówna praca silnika


tralalinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z nierównomierną pracą silnika. Zaczyna się zaraz po odpaleniu. Muszę nadmienić, że z tym też mam czasem problem szczególnie gdy jest ciepły. Po odpaleniu pracuje tak jak gdyby nie działał jakiś cylinder, ale po chwili wszystko się normuje do czasu gdy osignie 70-80 stopni. Wtedy zaczyna szarpać i traci moc. Słabo wchodzi na obroty. A muszę dodać, że pali strasznie dużo. Właśnie przed chwilą mechanik zdiagnozował błąd 4 wtryskiwacza i czujnika obrotów. Odcięcie sterowania od tegoż wrtysku nie rzutuje na pracę silnika. Ziom podpiął jakąś śmieszną lampkę do tego gniazda, a ta zamiast migotać świeci sobie pełnym blaskiem. Może ktoś ma jakiś pomysł, bo koleś nie wie co jest grane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka i kabelek najlepsza metoda dla mechanika :rolleyes:

no ja zrozumiałem, że zrobił test z diodą... Sprawdzenie elektryczne.

a ta zamiast migotać świeci sobie pełnym blaskiem. Może ktoś ma jakiś pomysł, bo koleś nie wie co jest grane.

a żadnego komputera nie podpinał ?

przywitaj się w Newbie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie. Już się przywitałem :)

A jeśli chodzi o komputer to wykazuje błąd 1252 - wtrysk 4 oraz 0513 - to chyba czujnik obrotów. Na wtrysku 4 jest napięcie ok. 10.5V pozostałe jakieś 6.6V. Wygląda to tak jakby wtrysk ten był cały czas otwarty.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napięcie jak mierzył. Względem masy silnika czy względem drugiego przewodu do wtryskiwacza.

Jeśli wzgledem silnika to jest to jakiś niedouczony mechanio, bo Plus na wtryskiwaczach jest zawsze, po uruchomieniu silnika.

Cewka wtryskiwacza jest kluczowana (sterowana) masą podawaną ze sterownika silnika.

Jeśli mierzył podłączają tą lampkę do obydwu przewodów wtryskiwacza to prawdopodobnie masz problem w tryskiem albo ze sterownikiem silnika.

Najprościej było by zamienić ten wtryskiwacz z innym miejscami i jeszcze raz przetestować. Jeśli zmieni się numer błędu i usterka bedzie wystepować na innym cylindrze, to uszkodzony jest wtryskiwacz.

Jeśli usterka pozostanie na swoim miejscu to masz albo zwarcie, albo uszkodzony sterownik silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mierzył podłączają tą lampkę do obydwu przewodów wtryskiwacza to prawdopodobnie masz problem w tryskiem albo ze sterownikiem silnika.

też chciałem o to zapytać, ale napisał że powinno być mrugające, a świeci cały czas

(mruga tylko wtedy kiedy podłącza poda oba przewody).

Ale fakt, lepiej potwierdź to tralalinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...