Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BEX] Temperatura silnika i ubytek płynu w układzie chłodniczym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

mam 2 pytania - niepokojące pytania odnoście silnika 1.8 T ( 190 KM ) B6 2004 avant

auto posiadam od 2 tygodni ! ( robie długie trasy do niemiec )

przebieg 150 tys km serwisowane do 140 tysiecy

1. temperatura silnika na postoju i w korkach normalan 90 C

ale jak rozkulam się natrasie do 180 km/h to temperatura spada do 65/70 c i tak sie trzyma cały czas

czy to normalne ????

2. pytanie

ucieka mi płyn chłodniczy tak na 1000 km około 100 mililotrów

( czy to oznacza że uszcelka pod gławicą przepuszcza !!!! :()

a moż są inne tego przyczyny

poprzedni właściciel POINFOMOWAŁ MNIE ŻE TYLKO W AUCIE WYMIENIAŁ CZUJNIK TEMP. BO BYŁ Z NIM PROBLEM

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Rafał M

Opublikowano

1. Termostat do wymiany

2. Niekoniecznie uszczelka

3. :szukaj:

Opublikowano

Witam

tak jak kolega wspomnial jesli temp. tak mocno spada oznacza to ze sie wychladza.. a skoro tak sie dzieje to termostat lub nadal wada czujnika temp. proponuje wymienic termostat i dokladnie odpowietrzyc uklad...niedbale odpowietrzony moze zle wskazywac temp.

co do ubytku plynu ... przedewszystkim jesli jezdzisz duze czeste trasy a auto jest ciagle na obrotach to moze to powodowac odparowanie plynu... uklad moze byc nie do konca szczelny.. np. przy wymianie czujnika nie wymienili uszczelki ... albo termostat jest uszkodzony to moze byc jakis wyciek z jego obudowy.. nie koniecznie musi to byc uszczelka pod glowoca... moze puszczac gdzies na wezu wodnym na opasce... jesli dlugo jezdzisz na wysokich obrotach to wzrasta cisnienie w ukladzie chlodzacym weze puchna i moga powodowac ze plyn wycieka pod opaska...lub korek zabezpieczajacy zbiorniczek popuszcza .. przyczyn jest wiele ... obecne silniki sa dosc rozbudowane i zabudowane tak ze samemu ciezko cos zobaczyc ale jesli masz troszke zdolnosci by zdjac np. oslone silnika z gory i z dolu to mozesz sam poszukac wyciekow plynu ... sa latwe do znalezienia gdyz plyn chlodniczy jest jaskrawo kolorowy czerwony albo zielony... jak gdzies cieknie to widac jego osad...

Opublikowano

nie wspomnieliscie o pompie wody moze zimering puszczac ale wszystko to co koledzy pisali to bardzo mozliwe

Opublikowano

jesli chodzi o pompe wody to tak samo mozna sprawdzic tylko czy cieknie tak ze tyczy sie to wczesniejszej odpowiedzi... istnieje tez mozliwosc slabej wydajnosci pompy ale to ma zupelnie inne objawy takie jak np. przegrzewa sie na postoju a w czasie jazdy nie...

Pozdrawiam

Opublikowano

ja mialem problem z kroccem pastikowym z tylu silnika,laczacy rurki od ogrzewania z silnikiem-czesto peka ten plastik-tam bym zajrzal,jesli nie widac dookola zadnych wyciekow...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.