Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tuba + wzmacniacz + kable


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Krótko i na temat.. Czy wszystko to ma rece i nogi da rade jutro podpiąc zeby ladnie gralo czy musze jakies kable dokupic? Bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam.

Mam tą tube:

http://allegro.pl/item657169989_jbl_1204_br_bardzo_mocny_subwoofer_kurier_gratis.html

1204BRfront.jpg&w=200&h=137

Ten wzmacniacz:

http://allegro.pl/item653682669_blaupunkt_gta_260_polska_gwarancja.html

BLAUPUNKT-GTA-260.jpg

I te kable:

dsc00274q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny będzie jeszcze kabelek od wzmaka do skrzyni. Ten wzmacniacz jest za słaby do tego głosnika, poza tym jest mulasty i ma mało selektywny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domowego użytku popełniłem suba którego głosnik ma 350W prawdziwej mocy.

Zasilany jest z 250W potworka na 3 parach tranzystorów.

Moze raz w życiu wyjechałem poza połowe skali (oczywiście do końca było jeszcze daleko).

Też słuchałem wielu mądrych rad ze ten głośnik "nie zagra" z tym wzmacniaczem i będzie niedosyt bo wzmak za mały.

Nie radzę budować swojej opinii tylko na podstawie cudzych rad. Warto czasami spróbować i zdobyć niezbędną wiedzę na podstawie własnych doświadczeń.

To tyle jeśli chodzi o stosunek mocy wzmaka do glosnika (są generalnie dwie szkoły które mowią co lepsze czy jak głosnik ma wiecej wat niz wzmacniacz i na odwrót)

Temat rzeka to brzmienie.

Nie spodziewałbym sie po tym subie neutralności, szczególowości, itp

Miałem okazję słuchać go w MM i choć warunki raczej nie sprzyjały to to co usłyszałem rewelacją nie było.

Niemniej jednak o wszystkim decyduje cena i w przedziale np do 100 zł to rewelacyjna propozycja.

Nawet jeśli podwyższymy poprzeczke do 200 to nadal dobry produkt.

Dobre konstrukcje BR z głośnikiem 25 cm osiągają podobne i lepsze parametry dźwiękowe.

Szczególnie jesli chodzi o dolną czestotliwość graniczną oczekiwałbym wiecej juz po rozmiarze samego głosnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpinałes to do wzmaka np 350wat??? dla mnie ten wzmacniacz to kiszka, nie chodzi mi o moc tylko o dzwiek, a o prawidłowym zasilaniu głosnika nie chce mi się pisac bo w necie jest sporo, fizyki kolego nie oszukasz i to ze dla Ciebie ładnie gra to nie znaczy ze jest ok, poczytaj o zniekształceniach, sprawnosci wzmacniaczy, dynamice głosnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze dlatego nie piszesz nic o prawidłowym zasilaniu głosnika bo niewiele o nim wiesz.

i zasłanianie sie ze w necie sa informacje to czysty wykręt.

Ale zasilanie xxx watowego głosnika z xxx watowego wzmacniacza to nie jest obowiązek.

Moc napisana na głosniku to informacja o jego wytrzymałości. To gwarancja jaką daje ci producent ze głosnik nie ulegnie zniszczeniu. To nie jest obowiązek zasilania go taką własnie dawką energii. Wytrzymałość mocowa każdej konstrukcji jest także definiowana w zależności od obudowy w jakiej pracuje. Obudowa zamknięta sprawia ze głosnik zbliża sie do swoich parametrów zdefiniowanych przez producenta, obudowa BR nie zapenia takich warunków, Najgorsze panuja w konstrukcjach tzw FREE AIR...

Ale z pewnością znajdziesz o tym dużo w internecie ... :)

To oczywiście tylko niewielka dawka wiedzy jaka trzeba mieć zeby konstruować np subwoofery.

A tak przy okazji to jakie masz doświadczenie w budowaniu subów np z membrana bierną ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ktoś pisał, potrzebujesz jeszcze kabla głośnikowego, najlepiej o przekroju co najmniej 2.5mm2. Nie widzę tu też kabla REMOTE a też będziesz go potrzebował. Jest to kabel który łączy radio z wzmacniaczem... po włączeniu radia włącza się wzmacniacz, po wyłączeniu radia wyłącza się wzmacniacz. Wtyk na wzmacniaczu jest w 99% przypadków między wtykami na kabel zasilający i masę. Nie pamiętam niestety jaki kolor kabla jest od tego z tyłu radia, zazwyczaj w każdym modelu jest ten sam kolor. Na pewno będzie to jakiś luźny kabel... Jeżeli będzie taka potrzeba to sprawdzę u siebie.

Jakie masz radio?

Jeżeli chodzi o to czy to połączenie radia i wzmacniacza zagra... . Odpowiem - zagra. Głośnik w skrzyni BR nie potrzebuje aż tak wielkiej mocy jak głośnik w skrzyni zamkniętej ponieważ nie posiada "poduszki powietrznej" za głośnikiem. Oczywiście lepiej zagrałby pod wzmakiem ok 300 W RMSU, ale nie róbmy tragedii. Kumpel miał w astrze identyczną skrzynie pod wzmacniaczem około 200W i dawało radę... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko podlaczone fachowo (100zl) z tym ze radio niema wejscia na wzmacniacz i trzeba jakies inne kupic ehh z czasem kupie mocniejszy wzmacniacz nie musi byc mega naglosnienie nie bede jezdzil i lansowal sie glosna muzyka ma to byc dla mnie .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nastaly takie czasy ze stare sprawdzone w praktyce teorie zostaja zastapione nowymi. Dlaczego ? Zmienila sie technologia, zmienily sie priorytety brzmieniowe i instalacyjne, wzroslo znaczenie marketingu i cyferek w slupkach rozliczeniowych. Teraz priorytetem sa zupelne inne zagadnienia niz 10-15 lat temu. Aby wyprodukowac wzmacniacz przyzwoitej klasy i mocny, trzeba zrobic to kosztem wygladu i pierwszego wrazenia a w wiekszosci przypadkow to decyduje o zakupie, bo jak inaczej zdecydowac sie na zakup widzac to czego szukamy, na zdjeciach lub polkach sklepowych. Anonimowosc for internetowych car audio daje mozliwosc rozleklamowania firm konkretnego dystrybutora ( co mialo kilkukrotnie miejsce w Polsce.... i zadzialalo) bez wzgledu na to jaka jest rzeczywistosc. Miedzy innymi dzieki temu powielane sa teorie o prawidlowm zasileniu subwoofera wzmacniaczem o polowe mniejszej mocy. Opisywanie brzmienia slowami "miodzio", "zaj....scie", "ladnie" , "wypas" jest adekwatne do mozliwosci poszczegolnych komponentow. Oczywiscie cyferki w instrukcji to nie wszystko i nie tylko one maja znaczenie w uzyskaniu efektu finalnego bo przeciez mozna prawidlowo zasilic subwoofer (chociazby ten o ktorym mowa) wzmacniaczem 2x75W- szkoda tylko ze takie wzmacniacze przestano produkowac kilkanascie lat temu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie ditomek, jestem akustykiem, pracuje na systemach ktorych na zadnej dyskotece nie zobaczysz i nie wyskakuj mi tu z dipolami, bo składałem kolumny ktorymi zachwycają sie wszyscy DJe, mam wykształcenie w swoim zawodzie a ty jak zauwazyłem po tych głupotach co napisałes czysto internetowe. Wytrzymałosc głosnika w impulsie kolego to ta wyzsza moc a nie rms ;) polecam studia elektroakustyki wtedy porozmawiamy. nara

z watsonem się zgodzę, bo piszesz tuu o sprawnosci wzmacniacza, teraz te wspaniałe blaupunkty mają po 30% sprawnosci i graja na znieksztalceniach takich ze jak nizej zejdzie to głosnik dostaje szału, dawniej ładowano solidne graty i na 500w robilo sie koncerty, ktore teraz cięzko opędzic majac 3kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to nie ma jednej metody wyznaczania wytrzymałosci mocowej głosnika. kazdy producent ma swoja. łaczy je to ze dla wooferów pomiar obywa sie dla czestotliwości 1 kHz. W zależności od obudowy i strojenia głosnika jego wytrzymałość jest rózna, jak pisałem wcześniej. I pamietac nalezy ze poruszamy sie grubo ponizej 1kHz co dodatkowo zaniza to co napisał producent. To oczywiście skrót. I wniosek jest taki ze z 300 wat o których pisze producent w rzeczywistych warunkach zostaje trochę mniej.

Chetnie poznam Twoje zdanie na temat tego co napisałem. Jesli gdzieś popełniam błąd będę wdzięczny za wskazanie tego miejsca. Jednakże wkładanie w moje usta słow których nie pisałem (jakieś dipole) jest trochę niesprawiedliwe.

natomiast zgadzam sie z drugą czescią Twojej wypowiedzi.

Ale to własnie wina marketingu o którym pisał Watson, bo natworzono jakieś dziwne pojecia mocy i próbuje sie nimi nakarmić ludzi którzy chcą duzych cyferek.

PS

nie jestem zadnym DJ'em, błednie odczytałes jedną z liter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry poniosło mnie, ale przez to przez dj ktory spalił mi dzien wczesniej 4 basy i driver.. ;/ wez tu pozyczaj sprzet :wallbash: i faktycznie zle odczytałem twoj nick, a jestem uczulony na djow ;) przepraszam jeszcze raz, a dipole to fachowa nazwa głosnikow pracujących bez obudowy czesto okreslanych jako freeair, zgadzam sie z tym co napisałes o wytrzymałosci, ale trzeba pamiętac ze to samo dotyczy wzmaków, moze przy tak niskich mocach jak 300w niedobor prądu nie jest tak odczuwalny jak przy 20kW, ale jest ;P stosując mocny wzmacniacz nie musisz go rozkręcac na full, unikasz wtedy wzrostu szumow własnych, zniekształcen i wariujacych harmonicznych, a tak wogole to przyczepiłem się tego klocka bo on gra marnym dźwiękiem, a nie z powodu niskiej mocy :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...