Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Gdzie podłączyć sterowanie foteli ?


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , mam kilka pytan dotyczacych podlaczenia elektryki foteli a mianowicie dokonalem zakupu foteli od Audi A4 S-line 2007r. , ktore posiadaja elektryczna regulacje odcinka ledzwiowego oraz dodatkowo fotel kierowcy , zamek pasa bezpieczenstwa z czujnikiem nie zapietych pasow, obydwa fotele bez podgrzewania.

Moje owe pytania to gdzie powinny byc podlaczone wtyczki foteli jezeli w moim aucie nie posiadam do nich zadnych polaczen poza jednym od poduszki fotela??? , gdzie poprowadzic wiazki i podpiac jezeli takowe zrobie sam lub zakupie w ASO??? (wiem ze czerwona wtyczke-sterowanie- musze poprowadzic do bezpiecznikow nr 44 ale mam duzy problem z wtyczka czarna-czujnik zapiecia pasow- napewno jeden to masa a drugi musi byc podlaczony z FISem ale ktora wtyczka w Fisie i nr pinu???

No i wkoncu ktore przewody wychodzace z przedstawionych wtykow na zdjeciu to "+" a ktory "-" ???

Ponizsze zdjecia przedstawiaja zakupione fotele oraz wtyczki jakie z nich wychodza , jak rozumiem "od lewej" biorac zolta wtyczka to poduszka fotela , czerwona-sterowanie odcinka ledzwiowego i czarna to zamek z czujnikiem zapiecia pasa bezpieczenstwa.

Bardzo prosze rowniez o

http://yfrog.com/0nbt1yzug2kkgrhgoheuejllljx - link do zdjec foteli i wtykow.

Bardzo prosze o wszelka pomoc techniczna i porady jezeli juz ktos przerabial taki temat.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;( oj kolego "Skrzypek' mozesz mnie lac ile chcesz ale ja kurde pomocy szukam :wallbash: probowalem w dziale "wnetrze" i lipa , jeden z kolegow podal mi linka do podobnego tematu (bardzo dziekuje) , ktory przestudiowalem juz chyba z 6 razy i nic nie kumam.

Duzo tam odpowiedzi ale zadnej konkretnej (nawet nie wiem jaka wiazke zakupic) , ktora precyzyjnie by mi wskazala , zwlaszcza z tym czujnikiem nie zapietych pasow , gdzie i co podlaczyc.

Wiem , wiem moze i jest to proste ale nie dla wszystkich a ja niechcem puscic autka z dymem dlatego postanowilem zarzucic temat w dziale "uklad elektryczny" moze ktorys z fachowcow tu sie schowal i nie czytal mojego poprzedniego watku w innym dziale.

Przepraszam i wielki szacun dla wszystkich :hi: ale to nie ma sensu jak cos sobie kupisz , zalozysz do autka i dziala tylko w polowie a co do reszty to nie wiesz co i z czym :wallbash:

Jeszcze raz sorki i bardzo prosze o pomoc jak Panowie "moderatorzy" pozwola :notworthy:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 01:18_________________________________________________No i jak tam "szpece" nie ma nikogo kto wie jak podlaczyc chociaz by ten czujnik od nie zapietych pasow???

:kox: po wywaleniu mojego watku dot. tega samego z dzialu "wnetrze" mialem nadzieje ze tutaj znajdzie sie ktos kto przerabial ten temat lub ma pojecie co i gdzie podlaczyc :(

Oki bede czekal na jakies porady , moze cos sie wkoncu trafi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było najpierw założyć wątek dowiedzieć się wszystkiego i dopiero kupować :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolega do mnie pisał.

Odpisałem to co wiedziałem (jak podpiąć zasilanie) ale wnioskuje z wątku, że nie wystarczyło. Marcin9680 chce podłączyć jeszcze czujnik od pasów (ale tutaj jestem bezradny - u siebie miałem kostki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , tak tak prawda "Bogi" pomogl mi i to znaczaco :hi::notworthy: ale wciaz szukam osoby , ktora ma pojecie jak podlaczyc ten cholerny czujnik nie zapietych pasow z FISem :wallbash: , ktory znajduje sie w zamku od pasow przy fotelu.

Niedlugo jade do Polski tak wiec dokonam zakupu kompletnej wiazki do sterowania obu foteli w ASO lub ze strony internetowej "KUFATEC"

'Bogi" jeszcze jedno pytanko do Ciebie , ktory przewod w czerwonej kostce od sterowania to "+" a ktory "-" ?

P.S. u siebie tez mam mostki wychodzace z fotela , zolta-poducha , czerwona-zasilanie do sterowania i czarna-czujnik nie zapietych pasow

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie temat sie urwal?

wlasnie kupilem fotele od b7 i sa tu czujniki niezaåietych pasow

ktos juz ogarnol ten temat Marcin9680 jak ci poszlo z tymi taborecikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , foteliki zalozone , okablowanie od sterowania ledzwi podlaczone (gotowa wiazke kupilem na www.kufatec.de) , jednak ze wciaz nie podlaczylem czujnika informujacego o nie zapietych pasach.

Rzucalem temat na forum w kilku innych dzialach i bez skutku albo ludziska naprawde nie wiedza co z czym polaczyc lub maja to w nosie uwazajac ze to malo istotna pier**la :mysli:

W Grudniu bede w polsce to sprobuje uderzyc do ASO lub do elektryka co ma pojecie o Audi i tam moze mi pomoga , podpowiedza ktora wtyczka i gdzie. Jak juz rozwiaze problem zanim ktos inny to zrobi to wrzuce krotki opis rozwiazania owego problemu na forum.

Dziekuje i wciaz oczekuje na jakies podpowiedzi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie temat sie urwal?

wlasnie kupilem fotele od b7 i sa tu czujniki niezaåietych pasow

ktos juz ogarnol ten temat Marcin9680 jak ci poszlo z tymi taborecikami?

osobiście to olałbym tą sygnalizacje, ale gdyby mi przyszło do głowy ją podłączyć to:

-sprawdziłbym czy w zielonej kostce do licznika jest podłączony kabelek do pinu-30

-sprawdziłbym czy we wtyczce czerwonej pod siedzeniem są kable pin-6 (2x)

-jeśli by czegoś brakowało dołożyłbym

-kodowanie vagiem

(Instrument Cluster)

ECU Coding (tylko 8E2/8E5)

Wybierz STG 17 (tablica przyrządów)

Kodowanie STG -> Pozycja 07

? Xx1: Urządzenia specjalne

+02 - Przypominające o zapięciu pasów aktywnych (NAR lat - aż tydzień 45/2004)

TsPZgKi.jpg

zaznaczam, że tak zrobiłbym gdyby mi przyszło zrobić tą sygnalizacje, bo naprzykład zmieniałbym fotele i te nowe miałyby czujniki od niezapiętych pasów. Temat jest niesprawdzony przeze mnie i nigdy nie będzie, chcecie to korzystajcie z tych wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...