Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Nieszczelność w układzie chłodzenia - znikajacy płyn chłodzący


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wyjazdem standardowy przeglad wozu, olej i inne wszystko w normie oprocz plynu chlodniczego! Dokalem jakies pol litra wody. Po przejechaniu ok 600km i dotarciu na miejsce patrze a tu prawie susza w zbiorniczku (kurka tyle km od domu a tu takie numery) oleju nie przybylo, pod korkiem i bagnetem zadnych bialych mazi nie kopci na bialo gdzie szukac przyczyny?uszczelka pod glowica ? Jakies 200km zrobione ze stala predkościa 180-190 . Bez akapitow poniewaz pisze z fona . Znad morza mam jeszcze jechac na mazury i wrocic do domu czyli jeszcze jakies 900 km przedemna. zadnych wyciekow pod autem nie zauwazylem, czy od mycia auta karczerem mogla popekac chlodnica? Hmm poprosze o jakies rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelny układ chłodzenia. wyciek nie musi być wcale widoczny. wsyp proszek lub wlej płyn do uszczelniania układów chłodzenia ( kupisz na stacji benz.) i rura do domu. na małe nieszczelności pomaga , wiem z własneo doświadczenia. a z karcherem i myciem chłodnicy lepiej uważac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie znajdziesz sam wycieku to lepiej wsypac niz jeździć bez płynu. nikt ci nie karze potem jeździc z tym syfem uszczelniającym przez rok. przyjedziesz do domu , i jak sie uporasz z nieszczelnościa to przepłukasz układ i zalejesz nowy płyn. no ale zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelny układ chłodzenia. wyciek nie musi być wcale widoczny. wsyp proszek lub wlej płyn do uszczelniania układów chłodzenia ( kupisz na stacji benz.) i rura do domu. na małe nieszczelności pomaga , wiem z własneo doświadczenia. a z karcherem i myciem chłodnicy lepiej uważac.

:wallbash: co to za rady? :cool1:

zgadzam sie, ze audi maja wspolny rodowod z trabantem, ale to juz nie ta technologia napraw :kwasny:

poszukaj w okolicy warsztatu w ktorym sa wstanie sprawdzic szczelnosc ukladu chlodzenia na zimno, bardzo czesto nieszczelnosc jest na tyle mala ze plyn chlodzacy na biezaco odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zajrzał pod auto... i sprawdził dokładnie czy gdzieś nie cieknie.... najlepiej na włączonym silniku jeżeli wyciek jest mały to może szybko parować i nie znajdziesz go tak łatwo....

jaki masz przebieg??? pompa wody była wymieniana???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym nic nie dolewał/wsypywał. Trzeba po kolej przejrzeć układ, najlepiej na pracującym rozgrzanym/zagrzanym silniku. Wtedy układ działa na maxa i jak będzie coś Ci przeciekało to na pewno będziesz widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do mechanika niech sprawdzi czy na pewno nigdzie nie cieknie jak nie to zapraszam do śwież wałkowanego tematu - który ja rozpocząłem,

http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_diesla/b5_afn_ubytek_plynu_chlodzacego-t84951.0.html;new#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten problem również. Ubywa mi płynu, a śladów wycieku nie widać. Czy jest możliwość, że to pęknięta głowica np do zaworu, lub pęknięta nagrzewnica na kolektorze. Nie znam fachowych nazw podzespołów, ale coś takiego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość jest, ale trzeba dokładnie najpierw wszystko oblukać, żeby postawić diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...