Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Alarm SUPER FORTECA a krańcówka drzwi problem


dropsec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam alarm w moim b5 super forteca z identyfikatorem. Lecz od pewnego czasu świruje mi któraś z krańcówek drzwi (niewiem która), ponieważ ciągle załącza mi się opcja "antyporwanie" czyli otwarcie i zamknięcie drzwi w czasie jazdy. Gdy mam zapalony silinik i stoję w miejscu nic się nie dzieje, a gdy jadę czyli są jakieś wstrząsy to zaczyna mi ciągle migać dioda że "antyporwanie".

Mam pytanie jak zdiagnozować która to krańcówka oraz gdzie one są umiejscowione ? Proszę o pomoc (jestem ze śląska może ktoś wie jak to zrobić i ma czas, ja podjadę).

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się lampka oświetlenia wnętrza ?? Wg mnie jakby zwierał którys styk z zamkach to zapalała by się lampka... To wygląda na problem z samym alarmem lub jego podłączeniem. Krańcówki reagujące na otwarcie drzwi są dla przednich drzwi w zamkach, dla tylnych standardowo - na wierzchu, widoczne po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka jest wporządku, zatem chyba coś z samym alarmem, jadę jutro do serwisu bo chyba sam nic nie poradze.[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2009, 10:41_________________________________________________Ok już wszystko jasne, okazało się że mikrostyk od alarmu który jest odpowiedzialny za to czy klapa przednia jest otwarta czy też nie był zaśniedziały, teraz już jest okey :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Mam taki sam alarm w mojej A4 i od jakiegoś czasu gdy alarm jest uzbrojony i autko stoi nie ruszane (nawet w garażu) samoistnie się załącza, wyje przez ok. 30 sekund i wyłącza się. Taka sytuacja powtarza się co parę godzin gdy alarm jest uzbrojony a autko nie ruszane.

Szukałem trochę na necie i dowiedziałem się że jeden z czujników dodatkowych (może ruchu czy ultradźwiękowy?) jest najprawdopodobniej uszkodzony.

Czy ktoś posiada może schemat podłączenia takiego alarmu? Jak to naprawić? :([br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 21:55_________________________________________________

Witam :hi:

Mam taki sam alarm w mojej A4 i od jakiegoś czasu gdy alarm jest uzbrojony i autko stoi nie ruszane (nawet w garażu) samoistnie się załącza, wyje przez ok. 30 sekund i wyłącza się. Taka sytuacja powtarza się co parę godzin gdy alarm jest uzbrojony a autko nie ruszane.

Szukałem trochę na necie i dowiedziałem się że jeden z czujników dodatkowych (może ruchu czy ultradźwiękowy?) jest najprawdopodobniej uszkodzony.

Czy ktoś posiada może schemat podłączenia takiego alarmu? Jak to naprawić? :(

Czy ktoś mi pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...