Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ogólne poblemy z ABS-em


MyStOry

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ABS. Czujniki przeczyscilem, a ABS dalej CALY CZAS sie wlacza nie wazne, jak hamuje.. i do tego okolo 90km/h wylacza mi sie ABS ( miga ABS I (!) ) gdzie wczesniej przy 140 to sie dzialo.. Dzisiaj wylacze ABS bo nie da sie jezdzic z tym waleniem wiecznym. I do tego, cos mi cyka jakby z przodu, na poczatku cykalo na niskich obrotach, teraz cyka prawie zawsze ( zrobilo sie po przeczyszczeniu czujnikow ABS, wczesniej jak mowie cykalo tylko na niskich obrotach) co lepsze, jak wyskoczy ERROR i wylaczy sie ABS, to cykania nie ma.. wiec cykanie od ABS ? A cykanie jak wskazowki zegarka tylko wzgledem obrotow czestotliwosc cykania rosnie, i oczywiscie glosniejsze to cykanie niz zegarek.

Wie ktos co i jak? Uwierzcie mi, ze przeczytalem MASSE watkow z tymi problemami, ale wiekszosc to czyszczenie czujnikow, u mnie jeszcze gorzej po tym, tzn ABS dalej sie wlacza, ale cykanie na prawie kazdych obrotach, tak czy siak czyszczenie nie pomoglo. CZytajac posty ludzi, myslalem ze to cykanie to popychacze, lub cos innego.. BO wiele bylo tematow co problem cykania wygladal identycznie, ale jak mowie kiedy wyskoczy error i ABS sie wylaczy, cykania nie ma. :mysli:

thx Mod za reEdita tematu :)

jak ktos by odpowiedzial mi w miare szybko czasowo to super, bo jutro o 12 jade do mechanika i jakies sugestie moge zapodac..

Z gory dziekuje kazdemu za wszelka pomoc :naughty:Pozdrawiam

ps. przepraszam, jezeli opisalem to wszystko nie zrozumiale, ale jakos ciezko mi sie zebrac bo juz wlozylem 3000zl i dalej cos sie dzieje, a chcialbym moja lejdi w koncu miec w 100% sprawna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem na forum czy ktos z Gdyni VAGuje..

teraz tak, mam 3 bezpieczniki od ABS.. 2x ABS i 1 Sterownik ABS, ale w slocie sterownika nawet nie da sie wlozyc bezpiecznika o_O jak mi puka ABS z przodu, to musze i tak wyjac 2x ABS zeby wylaczyc ? czy wystarczy ze tylko wyjme te odpowiadajace za np przod? Teraz juz pozno zebym lecial i to testowal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koronki współpracujące z czujnikami sprawdzone?

Dobra sugestia!

Moja koronka powoduje to ze ABS wlacza sie przy malych predkosciach, przy okolo 80km/h zapala sie kontrolka.

Zdiagnozowalem krzywa koronke w tylnym kole, czekam na pogode zeby tam zagladnac co ja tam powykrecalo....

Jak ktos ma vag-a to prosto mozna to sprawdzic odczytujac predkosci poszczegolnych kol, na wykresie wyglada to super. Odrazu widac za ktore kolo sie trzeba brac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj az pewna osoba z forum sie do mnie odezwie, bo zlozyla mi offer co do VAGA.. ;) jezeli, nie to tak czy siak pojade sie z VAGOwac bo tak to mozna gdybac i gdybac..

narazie, jezdze bez ABS :gwizdanie:

:wallbash: jestem hardkorem lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...