Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Szarpie przy ruszaniu z 1 lub R

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szanowni klubowicze przeczytałem kilka wątków na ten temat ale dalej jestem w kropce, może Wy coś poradzicie. Strasznie szarpało mi sprzęgło przy ruszaniu nie zależnie od tego czy silnik był zimny czy nagrzany. Mechanik stwierdził sprzęgło do wymiany. Wymienił cały komplet podobno było bardzo zajechane. Szarpanie jednak powróciło po 2 lub 3 tygodniach ręce opadają 1,2 tyś. wywalone na naprawę a efektów żadnych. Teraz sprawa wygląda następująco na zimnym silniku przy ruszaniu z 1 albo R szarpie, wystarczy jednak przejechać parę set metrów i objawy szarpania ustępują. Proszę o pomoc.....

Opublikowano

Mialem to samo kiedys w A4 B5 1.9TDI.Tez jak troche przejechalem to prawie ustawalo ale nie do konca.Wymienilem sprzeglo i dalej.okazalo sie ze to pompa sprzegla ale nie zdarzylem wymienic bo sprzedalem auto.Ja mialem dodatkowo taki objaw ze opadal mi pedal sprzegla i musialem go podnosic do gory i troche podpompowac

Opublikowano

deszcze i wilgoć dają się we znaki :cool1:

Opublikowano

wymien plyn chamulcowy moze byc stary i silownik od sprzegla nie pracje poprawnie.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Udalo ci sie rozwiazac problem???

Mam podobnie...wymienilem sprzeglo poniewaz przy ruszaniu strasznie mi skakal trzeslo przodem a drgania przenosily sie na cale auto przy ruszaniu...na wstecznym tez.

Tuz po wymianie zaobserwowalem ze sprzeglo bardzo leciutko pracuje...po 7 dniach przy wciskaniu pedal sprzegla zaczol ciezko pracowac.

po paru miesiacach pedal sprzegla pracowal normalnie ale nie tak lekko jak tuz przed odebraniem od mechanika. Po po roku zaczelo nieznacznie poszarpywac tak bardzo dlikatnie a obecnie szarpie tak jak przed wymiana sprzegla przy ruszaniu na wstecznym i 1 biegu mam wrazenie ze silnik mi wyskoczy na kolana. Zaobserwowalem ze gdy dam na "luz" wcisne i puszcze szybko sprzeglo to jest slychac taka charakterystyczna prace jakby jakis przekladni . Moze to normalna typowa praca sprzegla przy wysprzeglaniu ,ale napisalem poniewaz moze to istotne.

Prosze o sugestie.

[br]Dopisany: 17 Maj 2010, 10:59_________________________________________________Zaobserwowalem takie zachowanie...jak odpale auto to chodzi oki tak do przejechania 5 km a pozniej szarpie przy ruszaniu.

Moze to docisk hmm

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.