Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zlokalizowałem dziurę w układzie klimy


ziomiasty

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie :) zlokalizowalem miejsce, w ktorym najprawdopodobniej ucieka freon. jest to gumowy przewod. nastepnie ten przewod przechodzi w rurke aluminowa i trafia do sprezarki. przewod ten gumowy ocieral dosc mocno o srube (na zdjeciu) co spowodowalo jego dosc mocne i glebokie otarcie.

http://img81.imageshack.us/i/dziura.jpg/

teraz pytanie najwazniejsze. co z tym zrobic ? kleic czy wymiana calego przewodu ? a moze obcinac i wstawiac PCV ? jakie jest cisnienie w takim ukladzie ? wszystkim dziekuje za odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleic czy wymiana calego przewodu ? a moze obcinac i wstawiac PCV ?

nie ma takiej opcji :no: przewód do wymiany :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdjąć ten przewód i poszukać firmy bądź kogoś kto zarabia węże hydraulicze a co za tym idzie węże do klimy. goście naprawiają takie pęknięcia w wężach które pracują w koparkach a co dopiero wąż obciążony ciśnieniem feonu w układzie klimatyzacji. w tym miejscu gdzie jest przetarcie facet go obcina, wstawia metalową łączkę i zarabia w dwóch miejscach na prasie. cały wąż jest b. drogi a takie zaprasowanie łączek to koszt rzędu 40 - 60zł :-) wiem bo sam kiedyś pracowałem na takiej prasie z takimi wężami[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2009, 23:24_________________________________________________a ciśnienie w układzie dochodzi do 20 atm na wysokim a na niskim jest ok. 8miu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecinasz wąż w pół, mierzysz średnicę wewnętrzną węża, podajesz wymiar tokarzowi - on dotoczy ci karbowaną na całej długości, masywną rurkę, którą wciskasz do węża, po obu stronach ściskasz opaskami - najlepiej po 2 sztuki na stronę. Kumpel tak zrobił 2 lata temu - i jest ok do dziś... - koszt 2 x tyskie dla tokarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie .bo na dniach bede wyjmowal te 2 przewody od klimy bo chyba drugi tez jest uszkodzony centralnie pod sprezarka tylko ze aluminiowa czesc. i odkrecam je przy sprezarce.... a no wlasnie zakretki jakies z drugiej strony przewodow gdzie sie znajduja ? gdzies pod filtrem powietrza ? czy dopiero pod podszybiem kolo zaworkow ? tylko ze wlasnie kolo zaworkow jest jedna nakretka od jednego przewodu a drugi przewod wchodzi w jakies stalowe cos w podszybie gleboko i nie widac tam czegos zeby go rozlaczyc.. jezeli chce zdemontowac te 2 przewody to musze wyjmowac caly filtr powietrza . obudowe . kiepsko tam z miejscem. tym bardziej ze sa te rurki powyginane .. poradzcie cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przewody nie sa tanie: grubszy kosztuje 735 zł ,drugi-cieńszy-660 zł. Poszukaj na allegro można tanio wyrwać. Takich rzeczy się nie naprawia-skąd wiem? Wczoraj jadąc autem ojca A4 B5 2.8q miałem wystrzał freonu pod maską z właśnie takiej skręcanej na złączki i niby spawanej fachowo gumowej rury.Wysokie ciśnienie dosłownie rozerwało połączenie.Freon nasycony olejem zalał mi nadkole,oponę, zderzak od środka. o mały włos bym nie wpadł w poślizg przez to tłuste dziadostwo.Ale najgorsze to to że aby wydobyć te przewody to gimnastyka wyąszego rzędu .Dziś odbieram auto to dowiem się co musieli ściągnąc by dostać się do tych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle zaprasowany wąż pęka... jak robi to partacz amator to tak się dzieje!!! zakuwałem kiedyś węże i nigdy nie było zwrotów, tylko trzeba się na tym trochę znać! węże do kpoarek ludzie zakuwają i to chula później. w sumie jak kogoś stać to niech kupuje nowe węże po pare set zł :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym kupić nowy. Jak będziesz kleił, albo sztukował to za chwilę znowu gdzieś się rozszczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziś odbieram auto to dowiem się co musieli ściągnąc by dostać się do tych przewodów".

kolego jak twoje autko jest juz po tej operacji to mozesz podac co demontowali bo jutro tez mnie to czeka ... w sumie mialo byc juz to zrobione w sobote , ja mam jedna dziure w gumowym przewodzie do sprezarki i jedna rurka aluminiowa wyglada na dosc mocno ugieta pod sprezarka i podejrzewam to samo...

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 16:51_________________________________________________dzis bylem w serwisie klimy. tak jak pisalem wczesniej dziura w przewodzie gumowym do sprezarki. przyjechalem i zakupilem uzywany na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=684398561 :naughty: tylko czekam na paczke i powrot do serwisu :rolleyes: mam nadzieje ze dobry wybor. dam znac o efektach pracy. pozdro[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 21:21_________________________________________________Od srody jestem szczesliwym posiadaczem dzialajacej klimy :> Tak jak wspomnialem wyzej po wymianie przewodu na nowy "uzywany" wszystko dziala jak powinno. W stary przewod spokojnie mozna bylo wsadzic palca... przyczyna - wytarcie o srube... Koszt jaki ponioslem to 140 zl za przewod, 150 za nabicie oleju i gazu oraz 90 zl za wyjecie i montaz przewodow i zmiana oringow na nowe. Calkowity czas pracy to okolo ponad 3 godzin i 2 wizyty u speca. Teraz moze troszke info jakiego sie dowiedzialem moze komus sie przyda :przebiegly:

Koles nabijal freon i olej jakas maszyna warta az 25 000zl. Niby najnowsza na rynku. Wprowadza dane samochodu i ta maszyna wszystko robi za niego. Robi proznie przez okolo 30 min a potem jakis test. Jezeli wszystko przebiegnie pomyslnie to zaczyna nabijac gaz, jezeli jest cos nie tak to maszyna piszczy jak wariat co mialem za pierwszym razem na starym przewodzie. Butla z gazem nie pamietam dokladnie 12 czy 14 kg kosztuje 500 zl. Dobijanie czy zmiania freounu jak zwal tak zwal ksiazkowo co 4,5 roku. Podczas robienia testu i prozni pojawaia sie jednostka mB... nie pamietam co dokladnie to oznacza. ale mi skakalo od 1 do 30 wiec nie zapowiadalo sie za dobrze.. nastepnie test 3 minutowy ktory przeszedl pomyslnie i nabijanie... po tych wsystkich zabiegach wkladamy termometr w nawiew. Czekamy a tam 9 stopni. I wyjezdzam szczesliwy :naughty:

ps jezeli za duzo i malo ciekawie to sorry. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...