Jump to content
IGNORED

[B5 AVG] Trzęsienie silnikiem przy włączonej klimatyzacji


rikokodo299

Recommended Posts

Cześć :):)

Dzisiaj stojąc na światłach zauważyłem, że przy włączonej klimatyzacji przy 900 obr/min trzęsie delikatnie silnikiem, po wyłączeniu klimy trwa to jeszcze chwilę o później jest wszystko OK. Dodatkowo po otwarciu maski, zauważyłem że trochę urządzenie klimatyzacji hałasuje nie licząc wentylatora. Czy tak powinno być.Może zaczyna brakować czynników chłodzący i oliwiących. Klimatyzacja wydaje się być sprawna ponieważ chłodzi (jest zimno). Nie robiłem jeszcze przeglądu i uzupełniania klimatyzacji.

Za pomoc z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Silnik jest obciążony..można troszkę podnieść dawke na wolnych obrotach bo zapewne taki objaw jest na gorącym jak sie domyslam

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak jest gorący.

Jeszcze zauważyłem jedną rzecz. Pofatygowałem się wjechałem na kanał i odkręciłem osłony od dołu w celu przystawienia ucha do urządzenia od klimatyzacji. Co ciekawe nic nie było słychać żeby hałasowało. Natomiast pojawiło się coś nowego, jak zjadę do 18 stopni to coś jakby rzęziło ewentualnie można to porównać z czym takim (tyr, tyr, tyr), dochodzi to gdzieś z silnika. Jak wyłączę klimę lub podwyższę o kilka stopni, wszystko zanika. Czy to może pompa wtryskowa, pasek rozrządu, zawory. Dziwna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, mam to samo identyczne objawy, objeździłem 8 mechaników i nikt nie wie co to może być...Poduchy niby ok., ostatnio prostowali mi rurę wydech, bo byla skrzywiona i na chwilę jakby pomogło, ale za jakiś czas problem wrócił, ale nie na budzie czuć, a na silniku a dokładniej po rozgrzaniu silnika. jak zimny motor na klimie to samochód jak pszczółeczka, jak zagrzeje się do 90 st. i włączy klimę to wibruje jak maty masujące z Kauflandu:). Może ktoś nam pomoże??

Dodam że dawki podobno mam dobrze ustawione

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak jest gorący.

jak zjadę do 18 stopni to coś jakby rzęziło ewentualnie można to porównać z czym takim (tyr, tyr, tyr), dochodzi to gdzieś z silnika. Jak wyłączę klimę lub podwyższę o kilka stopni, wszystko zanika. Czy to może pompa wtryskowa, pasek rozrządu, zawory. Dziwna sprawa.

Podejrzewam, że to sprężarka hałasuje, kiedy obniżasz zadaną temperaturę pracuje ona na maksymalnej wydajności, a nowa nie jest. Podjedź do warsztatu i sprawdź czy w układzie jest wystarczająco dużo czynnika chłodzącego i oleju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...