Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Stukanie podczas hamowania i ruszania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Otóż niedawno stałem sie posiadacza pięknego audi A4 avant z 2000r. :>

Nie powiem po przesiadce z golfa 1,8 1991 rok bodaj że ,

odczułem od razu różnice w prowadzeniu auta ale niestety.

coś po 700km zaczeło stukać powidzialbym rzęzić przy dość mocnym hamowaniu

z przodu zawieszenia tak mi sie wydaje przednim kole.

Byłem dzisiaj w stacji diagnostycznej Pan wycząsnął samochodem

pomierzył i nic nie znalazł pomierzył amortyzatory przednie tłumienie drgań i amplituda drgań

wyszło winki wydrukował i powiedział że wszystko ok.Póżniej coś oliwił wsiadam jade i.............

dalej coś łupopcze i teraz mam do was pytanie. Czy czasami to nie klocki hamulcowe?

A dokładnie jeden z lewej strony?

Pozdrawiam

Opublikowano

Najprościej będzie zdjąć koło i sprawdzić grubość klocka (jeśli prze felgę nie widać).

Wewnętrzne klocki mogą zużywać się bardziej, więc mimo pobieżnego zerknięcia na klocek zewnętrzny, drugi już może być kiepski.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za tak szybką odpowieć.

Ale na moim komputerku nie powinno nic migać?

No fakt moze nie działa ale pisze że jest ok :polew:

Opublikowano

Ja mam podobne objawy stukanie przy ruszaniu i hamowaniu tylko ze u mnie to raczej cos w zawieszeniu dodam ze wymienilem laczniki stabilizatora i gumy na stabilizatorze bo przy przegladzie sie do tego przyczepili wiec odrazu to wymienilem.Niestety nadal mam ten problem , wiec co to moze byc :disgust:

Opublikowano
  • Autor

Witam

Jutro lece do mechanika zeby układ hamulcowy sprawdził może tam tkwi przyczyna.

W sumie jest tak że przy hamowaniu cos jakby pare razy strzelało do pewnego

momentu i póżniej nie hałasuje za to przy ruszaniu takim gwałtownym tez ze 4 pukniecia

w podłogę i przy dalszym mocnym deptaniu :) nie słychać tego takze wniosek jest taki

że cos jakby sie przesuwało w jedna strone i w drugą.

A tak z innej beczki ma ktoś moze książke jak naprawiać audi a4?

znaczy sie nazywa Sam naprawiam mój samochód a4 a4 avant 2000 rok?

coś w pdfie 100 mega ponoć ma moze jakis link bo szukam po necie i za wszystko chcą plny :wallbash:

pozdrawiam

ps jak by ktoś chciał to znalazlem tą księżeczkę :gwizdanie:

Opublikowano

miałem od 2,5 roku problem z takim pukaniem jak mocniej zahamowałem taki metaliczny dzwięk z prawej strony z tyłu. Wymienione zostało zawieszenie z przodu całe, tylna tuleja belki i nadal to slyszalem, wszyskie przegladu trzepaki i nic, w końcu sam wszedłem pod auto i co.... tylna belka, obok niej drażek rekacyjny a nad nim rura wydechowa. Obluzowało sie mocowanie i rura biła o drażek tak mocno że sie wygieła wystarczyła lekko ją przestawić przekrecić do góry i cisza :kox: 2,5 roku meczarni a teraz ciszzzzaaaaa

Opublikowano
  • Autor

Witam

Także jak stuka tak stuka.Mechanik ostatnio sprawdził klocki

okładziny hamulców zaciski i nic.

Vasyl pisał o drążku reakcyjnym bedę musiał chyba sam sprawdzić albo

zmienić mechanika :mysli: na dziendobry ostatnio wymienił pompe do spryskiwaczy

od ksenonów sama pompka 160pln plus robocizna 40 pln, stara przeciekała i dlatego

na przednia szybe nawet nie pryskało.

Więc w tygodniu gonie dzieś indziej może ktos zna dobrego specjaliste od A4 OD STUKÓW

w szczecinie?

pozdrawiam

Opublikowano

Może sprawdz przeguby wewnętrzne, miałem tak w Passacie, stukało wkurzało, mechanicy ręce rozkładali. Ale jeden mądry Pan wpadł na pomysł i profilaktycznie je wymienił i jak ręką odjął. Wyglądały na sprawne, żadnych luzów itp.

Opublikowano

może łączniki stabilizatora

Opublikowano

stempel72 chyba ma rację co prawda nie w audi ale w passacie b3 miałem identyczne objawy jakieś 2 tygodnie temu, znaczy córka no ale ja finansuję to tak jak by moje :D

  • 2 lata później...
Opublikowano

miałem stukanie w zawieszeniu podczas hamowania a przyczyna były tylne dolne wachacze zwane bananowymi.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Zapewne sa to na maxa wybite wahacze banany, kumpel tak miał po wymianie ale mu sie śruby na tych wahaczach odkręciły. Stukało przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu. Może być zużyte łożysko ale to byś czuł gruchotanie na zakrętach przedewszystkim

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.