Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie na studia - MiBM czy transport ?


Art_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie odebrałem wyniki z matury i mam dylemat. Waham się pomiędzy Mechaniką i Budową Maszyn a Transportem na Politechnice Krakowskiej. Studia zaoczne. Interesuje się motoryzacją, lubię pogrzebać przy mojej A4. Co lepiej wybrać ??? Jakie perspektywy ??? Z góry dzienx. :wink4::gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym odlewnictwie. Jakie perspektywy ??? Jaka praca i płaca ??? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniką i Budową Maszyn <-- sam bralem to 3 lata temu pod uwage

ale poszedlem na pokrewny kierunek: Zarzadzanie i Inzynieria Produkcji ( ten sam wydzial: Mechaniczny ... i wiele identycznych przedmiotow ) a specjalnosc teraz wybralem: Logistyke

jesli masz takie cos do wyboru pomysl tez nad tym bo to calkiem przyszlosciowy kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na technicznych matma jest wszędzie :tongue4:. Napisz coś o tych projektach. Tematy chociaż. Co studiujecie ??? Czy na PK ??? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem Mechanike i budowe maszyn na PG.Teraz wybieralem katedre Techniki Cieplnej a pozniej chce klimatyzacje i chlodnictwo jako specjalizace.Ale to za pol roku dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem na budownictwie :> Jeszcze tylko 1 rok, a nawet nie do końca cały rok, bo właśnie skończyłem 4 rok a 5 to tylko połowa, potem juz tylko pisanie pracy mgr inż. :gwizdanie: Jeśli chodzi o budownictwo to fajny kierunek, praca prawie gwarantowana, tylko sporo projekcików, ale da się ogarnąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budownictwo to fajny kierunek, praca prawie gwarantowana, tylko sporo projekcików, ale da się ogarnąć :wink4:

Nie powiedziałbym czy praca gwarantowana..., w tym momencie firmy budowlane nie przyjmują już tak bardzo majstrów czy kierowników budów, bo mniej się buduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem na transporcie , nie stety nie podolałem matmie i rysunkowi technicznemu( prof poprostu nie chcial mi zaliczyć , oblał mi 7 projektów- pomimo ,że od 3 rysowane były przez inżyniera z 30 letnik doświadczeniem:). Generalnie boję się wrócic na polibude, dlatego ide teraz na UP w Poznaniu, a poli zaczne na zaocznych za klika lat ,żeby mieć inżyniera;d

PS. byłem na PP na dziennych, ale poszedłbym na mechanike- w poznaniu są łatwiejsze, na zaocznych dużo łatwiejsze niż na dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak Ci leży matma i fizyka:)

Polbuda nie jest latwa, jest trudna, dużo osób odpada po 1 roku.

jeżeli zdawałes matme na rozszerzonym i masz poniżej 70% to bym nie szedł, aczkolwiek u mnie w grpie ludzie byli po historii, uczyli sie dniami i nocami az w koncu zdali, także nie me rzeczy nie możliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wybór to AGH Wydział Odlewnictwa :gwizdanie:

Ja jestem po odlewnictwie. Poszedłem tam z wybory a nie jak większość z przypadku. Pracy jest pełno bo to niszowy zawód i brakuje speców. Nie mylić odlewnictwa z hutnictwem bo to 2 różne rzeczy. Faktem jest, że kasa nie zawsze dobra, niższ niż w jakiś działach mechanicznych itp.

STUDIA

Luzu nie ma, ale do przejścia. Dużo chemii (chemia ogólna, chemia organiczna, chemia fizyczna, fizykochemia). Troszkę rysunku technicznego, odlewniczego. Troszkę projektów to zależy jaka specjalność wybierzesz. Nasze samochody to około 80% odlewu (wliczając wypraski - wtryski tworzyw sztucznych)

PRACA

1. Odlewnictwo staliwa - części maszyn w przemyśle górniczym, mechanicznym, energetycznym

2. Odlewnictwo żeliwa - jak wyżej, korpusy maszyn, obciążniki, troszkę motoryzacji

3. Odlewnictwo metali nieżelaznych:

a) ogólnie biorąc do rzeczy ciśnieniowe - prawie cała motoryzacja (obudowy pomp, korpusy itp.)

B) klasyczne - różne pierdołki

Z doświadczenia najmniejsze rzeczy możesz odlewać np. zamki do ubrań (tzw. expresy), największe obudowę silnika do statku (wymiary 5x5x5 metrów). To są przykłady z Polski

Koło Ciebie w Zawierciu masz odlewnię łączników z żeliwa. Całkiem nieźle prosperują.

Wydział Odlewnictwa na AGH to jedyny taki Wydział w Europie i są chyba 3 lub 4 na świecie. Reszta Odlewnictwa na naszych uczelniach to kierunki na wydziałach metalurgicznych bądź mechanicznych (Politechnika Śląska, Częstochowska, Łódzka, Poznańska i inne).

Jak coś to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak Ci leży matma i fizyka:)

Polbuda nie jest latwa, jest trudna, dużo osób odpada po 1 roku.

jeżeli zdawałes matme na rozszerzonym i masz poniżej 70% to bym nie szedł, aczkolwiek u mnie w grpie ludzie byli po historii, uczyli sie dniami i nocami az w koncu zdali, także nie me rzeczy nie możliwych

Kończyłem Transport na PP. kierunek Transport drogowy. nie wiem co robiłeś na studiach ale ja przeszedłem bez problemu. Pierwszy rok jest ok! Na pewno musisz przyłożyć sie do matematyki. Ja kończyłem technikum samochodowe w poznaniu gdzie poziom matmy nie był za wysoki. Dałem sobie spokojnie radę. Co do projektów to na transporcie masz dużo mnie niż na Mechanice.

Transport to świetny kierunek!! POLECEM!!!

Możliwości pracy naprawdę duże!!

możesz pracować wszędzie gdzie jest transport. Ja aktualnie zajmuje sie transportem ponadgabarytowym i świetnie uczelnie mnie do tego przygotowała!!

Transport na wydziale MRiT na PP :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na MiBM na politechnice wrocławskiej i jest ciężko zaliczać wszystko w terminie, cisną z rysunku i przedmiotów zawodowych.

Jest tez zarządzanie i inżynieria produkcji (ZIP) i większość przedmiotów jest taka sama, ale poziom jest dużo niższy.

Po prostu na ZIP-ie wykładowcy dużo mniej wymagają.

Jak chcesz mieć papier że skończyłeś studia to idź na ZIP, jeśli chcesz się czegoś nauczyć i mieć satysfakcję ze skończonych studiów idź na MiBM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...