Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pamięć RAM - pytanie do komputerowców

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka,

otoz chce wzmocnic troche swojego blaszka i kupilem pamiec kingston 2GB w jednej kosci (800Mhz)

teraz w kompie mam włozone tez kingston 2 x 512MB (333Mhz) i został ostatni wolny slot

i tu moje pytanie: czy po włozeniu tej nowej pamieci moze cos sie spieprzyc i beda problemy w dzialaniu kompa?

czy poprostu lepiej wlozyc ta nowa i miec 2GB zamiast tych 3GB?

Pozdro

Opublikowano

ja bym wsadził zamiast...

gdybyś dołożył to przejdzie w tryb 333Mhz i będzie działać (choć niewiem jak jest z 800kami ale w dawnych czasach tak było) problemem może być za to cas latency (http://pl.wikipedia.org/wiki/CAS_latency) bo jeśli nie będzie zgodności to Windows zgłupieje...

Opublikowano

Hmmm :mysli: 333MHz to DDR a 800MHz to DDR2, więc jeśli masz DDR w kompie, to nie będzie działać ta nowa kość.

Opublikowano
  • Autor
333MHz to DDR a 800MHz to DDR2, więc jeśli masz DDR w kompie

sprawdzilem programem CPU-Z, ze mam pamiec DDR2 (333Mhz)

Opublikowano

333Mhz to DDR2-667. DDR2-800 mają 400Mhz. Działać będą razem ale z tą niższą częstotliwością. Wg mnie lepiej włożyć tylko 2GB.

Opublikowano
333MHz to DDR a 800MHz to DDR2, więc jeśli masz DDR w kompie

sprawdzilem programem CPU-Z, ze mam pamiec DDR2 (333Mhz)

Więc tak jak napisał matig7 masz ddr2 667. Moim zdaniem też lepiej włożyć tylko tą 800-tkę, a 667 opchnąć.

Opublikowano
  • Autor

i tak zrobie

dzieki za podpowiedzi :good:

temat mozna zamknac

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
333MHz to DDR a 800MHz to DDR2, więc jeśli masz DDR w kompie

sprawdzilem programem CPU-Z, ze mam pamiec DDR2 (333Mhz)

Więc tak jak napisał matig7 masz ddr2 667. Moim zdaniem też lepiej włożyć tylko tą 800-tkę, a 667 opchnąć.

Kolego jesli program cpu-z pokazuje ci ze masz pamięć DDR2 333mhz to faktycznie tak jest... czyli prawdopodobnie twój czipset na płycie głównej obsługuje ten ram z tą szybkością bądź może z wyższa ale to juz musisz wyczytać w specyfikacji płyty głównej. Jesli zapodasz na płytę 2gb 800mhz to twoja płytka i tak nie obsłuży tej prędkości i ram nie będzie do końca wykorzystany... bedzie on widziany jako 333mhz wiec spokojnie możesz ładować to 2gb + stary ram i cieszyć sie z szybszego kompa ;)

Pozdro :naughty: :naughty:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

to jeszcze chłopaki poczytajcie jakie są różnice w wydajności mając 2GB/800mhz i 3GB/667mhz i już będzie wszystko jasne

chłopie ładuj tą 2GB do tego 1gb i jak nie bedzie się wieszać to smigaj z 3gb ramu bo im więcej tym lepiej a prędkości pamięci nie zauważysz nawet jakby te pamięci chodziły na 266/533 :kox:

Opublikowano

Mike ma racje, różnica 333Mhz a 400Mhz taktowania pamięci jest znikoma, a różnica 2Gb a 3Gb powinna być już odczuwalna.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.