Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co wyje podczas jazdy ?


greg19

Rekomendowane odpowiedzi

W moim A4 B6 1,8T skrzynia multitronik 6bieg. słychać wycie podczas jazdy. Nie jest to wycie z łożysk kół bo niedawno wymieniłem wszystkie łożyska ale wycie występuje tylko gdy dodaje mocniej gazu lub leciutko trzymam nogę na gazie by podtrzymać prędkość. Najgłośniej wyje między 60-90 km/h. Wydaje mi się że to skrzynia, ale moge się mylić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź opony

2. Sprawdź łożyska

3. Może być piasta, ale ona raczej nie wyje tylko się tłucze najczęściej przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a maglownica?

Jak najbardziej, ale na wolnych powinna troszkę się wówczas uciszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem do tego co tak wyło. Oddałem auto do warsztatu który specjalizuje się w automatach. Po otwarciu skrzyni okazało się że posypały się zębatki i łożyska! Remont skrzyni to 6500zł!!! ( a właściwie to nie remont tylko wymiana skrzyni na inną skrzynie już wyremontowaną). Dali 6m-cy gwarancji i F.V. Sama wymiana trwała kilka godzin. (Wycieki oleju przy półosi też u mnie wystąpiły). Radzę wszystkim omijać multitroniki z daleka bo są bardzo awaryjne! Doświadczyłem tego na własnej skórze. W warsztacie potwierdzają że nie jest to udana skrzynia i bardzo dużo ich naprawiają. Sprzedałem już to badziewie i obiecałem sobie że auta w automacie już nigdy nie kupie. :thumbdown: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sprzedałem już to badziewie i obiecałem sobie że auta w automacie już nigdy nie kupie. :thumbdown: Pozdrawiam

to gratuluje podejscia. :polew:

automaty to nie tylko multitroniki a nawet one zostaly juz mocno poprawione.

a o wszelkich problemach warto czytac przed kupnem i miec swiadomosc na co sie czlowiek decyduje;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...