Treść opublikowana przez siwy2731
-
[B6 ALT] Dziwne zachowanie ,załącza się wentylator chłodnicy !!!Prośba o pomoc,sugestię
sprawdz miejsce tam gdzie jest komputer, czesto zbiera sie tam woda a tam sa przekazniki od wentylatorow,przekaznik jest na samym dole i jak jest tam woda to jest w niej zanurzony i to raczej napewno bedzia cala przyczyna, pozdrawiam...
-
[B7 BPW] Wytarty wałek rozrządu "FOTKI"
zgadzam sie z chłopakami odnosnie uszkodzenia rozrzadu, zostaly zalozone stare szklanki ktore byly uszkodzone po spotkaniu zaworów z tłokami, na Twoim miejscu odrazu zdejmowalbym glowice i patrzyl czy nie ma sladow na tlokach,a zeby byl problem ze smarowaniem gory to napewno panewki nie wygladaly by tak jak wygladaj teraz bo wtedy to ich by nie bylo
-
[B5 AFB] Nie chce jechać
no to sprawdz czy chodzi nastawnik kata wtrysku, bo jesli nie chodzi to silnik bedzie pracowal metalicznie, wtedy kat wtrysku nie zmienia sie tak jak powinien, wymiana nastawnika objawia wlasnie takim bledem i wiarze sie z wymiana sterownika
-
[B6 BAU] Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej
miałem dosłownie tak samo w A6 po wymianie pompy, znajomy podłączył luncha zczytal pin z licznika i dopisal pompe,bez tego napewno nie ruszy,chyba ze przełozysz sterownik o ile jest sprawny ze starej pompy,
-
[B6 BFC] Samoczynnie włączający się wentylator chłodnicy
dziekuje za informacje po sparwdzeniu potwierdzilo sie, w skrzynce bylo pelno wodya przekazniki do wyrzucenia, dzis zamowiona skrzynka bo byla peknieta i przekazniki, jutro wymienie i zobacze czy bedzie ok,ale raczej napewno bedzie...jeszcze raz dzieki[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 21:42_________________________________________________no i po wymianie obudowy i przekaznikow,problem calkowicie znikł
-
[B6 BFC] Samoczynnie włączający się wentylator chłodnicy
Witam wszystkich,usterka dotyczy A4 B6 1.8T, od jakiegos czasu samoczynnie włącza sie wentylator, potrafi zrobic to nawet w nocy i rozładowac akumulator, nie sprawdzałem jeszcze nic vagiem ale jutro to napewno zrobie,moze ktos mial juz z tym doczynienie, z gory dziekuje za zainteresowanie...
-
[B6 AKE] Wymiana prowadnic zaworowych. ktos to robił???
mam taki dowod ze robie to ws swoim warszatcie i wiem jakie sa skutki nie wciskania popychaczy, kupujesz komplet i kazdy powoli wyciskacz, to nie ktory wyciska sie doslownie jak maslo a np nastepny nie chce sie wycisnac wogole, mialem dwa miesiace temu klienta ktory mial robione dwie glowice (kompleksowa wymiana walki popychacze pestki dzwigienki,) przejechal1500 km i w walkach byly potarzne dziury na nie ktorych krzywkach, analizujac cala wymiane z poprzednimi mechanikami doszlismy do wnioski ze przyczyna byly nie wycisniete popychacze ktore podczas pracy nie chcialy sie oproznic i wyregulowac luzu, skutkiem tego byly wypalone dwa zawory bo byly podparte,
-
[B5 AHU] Silnik przestał palić
ostatnio znajmy mial podobny problem czy to cieply czy to zimny uruchamial sie po kilku kreceniach,robili juz wszystko i wszyscy a okazalo sie ze trzeba bylo zwiwekszyc dawke startowa i wszystko sie naprawilo, zaplacil za to 80zl, podobno zdjecie dekla gornego pompy i tam jest regulacja, teraz pali na dotyk
-
[B6 AKE] Angielskie lampy xenonowe... można je przstawić???
w autach z USA nie ma kata zalamania swiatla wiec pozostanie tylko wymiana lamp
-
[B6 AKE] Wymiana prowadnic zaworowych. ktos to robił???
wymiana prowadnic to nic zadzwyczajnego,jesli dobrzepamietam to chyba tych glowic nie mozna frezowac tytlko docierac, a nie ktorzy tego nie wiedza, mam pytanie czy przy wymienie walkow wyciskales olej z popychaczy bo jak nie to wiedz ze to wlasnie byla przyczyna takszybko zuzytych walkow
-
[B5 AFF] Migająca dioda podgrzewania świec?
to znaczy ze czujnik jest z kontrola i cos szwankuje
-
[B5 AFN] Odpala na dotyk ale za pół sekundy gaśnie.
immo,podlacz vaga
-
[B5 AFF] Migająca dioda podgrzewania świec?
sprawdz Swiece i czy masz stop, bo moze to byc czujnik stopu
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
ok rozumiem wielkie dzięki za pomoc bin 85
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
jutro sprobuje,dam znac czy pomoglo[br]Dopisany: 27 Październik 2009, 22:02_________________________________________________dzis zmieniłem te 6 na jedynke i jest juz ok,tlyko chcialbym wiedziec czy zmieniajac to cos wiecej sie zmienilo.....dzieki na pomoc bin85
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
sprawdzilem dzis kodowanie licznika i mam 10694 i zastanawiam sie czy jest prawidlowe
-
[B6 AWX] Zupełny spadek mocy, żadnej reakcji na wciskanie gazu.
przy uszkodzonym katalizatorze przewody od turbo beda twardsze przy opadaniu obrotow niz przy wzrastajacych,ja stawiam na kata daj znac jak bedziesz wiedzial co bylo przyczyna
-
[B6 AVF] Metaliczne szumienie/ tarcie w okolicach turbiny
najszybciej bedzie to sprzegielko alternatora,
-
[B6 AWX] Zupełny spadek mocy, żadnej reakcji na wciskanie gazu.
sprobuj odłaczyc katalizator, często jest tak że kawalek wkladu odpada i lata w bance, jak wpadnie bezposrednio w rure to przytyka go i wtedy nie ma predkosci spalin i lapie mula, rozlaczenie wydechu dalej nic nie da, musisz goodlaczyc odrazu przy turbinie, to jest moja sugestia z ktora mialem juz nie raz doczynienie, ale chlopacy tez dobrze mowia, musisz sprawdzic wszystkie watki
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
próbowałem z zegarami i nic nie wychodzi, podstawowe ograniczenia mam wylaczone tzn. te ktore mozna wlaczyc za pomoca zegarów, a nic innego nie bylem wstanie zrobic, zapomnialem tylko jakie bylo kodowanie licznika, ale przy najblizszej okazji podam je
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
dzieki za rady jutro sprawdze co i jak, ale powiem ze na Fisie nic sie nie pojawia, slychac tylko dzwiek i nic wiecej
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
kurcze nic nie pomoglo,sam juz nie wiem co to moze byc, jesli ktos ma jakies pomysly to bede bardzo wdzieczny...
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
Witam, ponawiam pytanie odnosnie brzeczyka ktory uruchamia sie jak przekrocze 130 i caly czas daje znac o sobie, jesli tylko predkosc spadnie ponizej 130 wszystko gra ponownie.ogranicznik w zegarach wylaczony, prosze o pomoc bo juz mnie szlak z tym strzela.....
-
[B5 1Z] Odkręcające się wisco
tam jest lewy gwint wiec nie powinno sie odkrecac,chyba ze pasek zle zalozony jest i kreci sie w druga strone,no i jeszcze trzeba sprawdzic czy wisco nie jest zablokowane
-
[B5 AFN] Kąt wtrysku sam się przestawia
mialem taki objaw w 2.5v6 i pojawiaal sie ten sam blad, nie mozna bylo ustawic kata bo caly czas sie przestawial, okazalo sie ze w pompie zacinal sie nastawnik kata wtrysku, pompa zostala zregenerowana zostal wymieniony nastawnik i sterownik i wszystko jest ok