Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problemy z załączaniem się klimy - jaka przyczyna?


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dopiero chce kupić Audi B5, znalazłem jedna interesującą ofertę ale jest problem z klimatyzacją. Sprężarka czasem nie załącza się. Nie wiem czy są przy tym jakieś komunikaty itd. Właściciel mówi że spowodowane jest to małą ilością czynnika w układzie, że jest czasem za niskie ciśnienie i dlatego klima nie załącza się i że to kwestia dobicia czynnika. Ale kto by tam wierzył handlarzowi. Podejrzewam że jeżeli to by było tylko to to sam by dobił i by sprzedawał jako w pełni sprawne. Z doświadczenia wiem że naprawa klimy to nie jest tania sprawa i tu moje pytania: jak sprawdzić co tak naprawdę jest przyczyną awarii? Widziałem jakieś kody klimatronika ale że na autach znam się słabo to ciężko jest mi to ogarnąć. A może niezbędny jest VAG? Albo wizyta w jakimś serwisie klimatyzacji żeby sprawdzić szczelność? A może ktoś miał coś podobnego i może coś na ten temat powiedzieć? Bo poza tą klimatyzacją autko jest super ale uparłem się że musi być klima.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno Ci moge powiedziec napewno,ze to nie jest wina malego poziomu czynnika w ukladzie,ale reszte musisz sprawdzic w warsztacie,jak koles chce sprzedac auto to nie powinien miec problemu z podjechaniem do warsztatu i sprawdzeniem klimy,no chyba,ze ma cos do ukrycia! :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił że bez problemu, wybieram dowolny zaklad/warsztat/serwis i można sprawdzać oczywiście ja płacę. Czyli najlepiej pojechac do zakładu który zajmuje się klimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,bo jak to cos powaznego,to oczywiscie da sie naprawic,ale juz bedziesz miał powód do zbicia ceny :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie ktoś gdzie jest dobry zakład blisko Garwolina i ile sobie życzą za taką usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...