Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze spalaniem w Audi A4?


Gość Kiepas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Audi A4 rocznik 95, 1.9TDI (automat). Komputer pokładowy jest od VW Golfa. Mam Problem ze spalaniem gdyż w mieście pali średnio 10l a na trasie 7-8l. Wydaje mi sie, ze powinien palić mniej. Cały czas miga mi kontrolka czujnika hamowania (nie wiem za co odpowiada). Czy problemem może być nieoryginalny komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sprawdz czy klocki sie nie zapiekly

2.W VW passacie tez mi palil 1,5 litra wiecej jak byly filtry pozapycane, wiec tez sprawdz

3.Podepnij pod VAGa

4.

Komputer pokładowy jest od VW Golfa.
rozumiem ze komputer sterujacy, a nie komputer pokladowy znaczy wyswietlacz przy zegarach

[ Dodano: 2006-06-04, 18:41 ]

aha...zapraszamy w 1 kolejnosci do NEWBIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje dobrze a samochód pali jeszcze raz tyle co pokazuje komputer. Klocki są OK. Samochód jest po wymianie wszystkich filtrów i regenrecji turbiny. Oczywiście komputer sterujący jest od VW Golfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 90 % komputer, moj znajomy kupil golf3 94 tdi 90KM z uszkodz. kompem, ale to juz jest troche czasu temu i wymienil komputer na inny ale tez od golfa3 uzywka i co sie okazalo ze mruga mu kontrolka cisnienia oleju, po sprawdzeniu stan olej w normie a kontrolka wciaz mruga do dzis i tak jezdzi a auto bez awaryjnie chodzi pomimo tej kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

troche duzo Ci pali.Ja tez mam TDI w automacie (4 biegi) i opony 225 a srednie spalanie mam na poziomie 6,6 litra. Z czego ok 40% miasto a reszta to trasa. I to jazda na poziomie 120-140km/h bez wielkiego oszczedzania. Bo wyprzedzac to trzeba szybko :lol: Również mysle ze to wina komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina nieseryjnego ECU :!: zmien ECU albo wgraj ori soft od swojego autka .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...