Jump to content
IGNORED

[B5 1Z] Cieknący EGR


jarek3251

Recommended Posts

witam panowie i panie mam pytanie do was odnośnie erg dzisiaj zobaczyłem ze z erg mi cieknie olej nie będę was pytał jak to naprawić bo to wiem i juz zrobiłem mam za to inne pytanie skąd tam się olej wziął czy to turbina???? czy może z tej odmy?????? nie mam bladego pojęcia podpowiedzcie mi jak to sprawdzić????????????

wypiąłem jeszcze ten przewód co idzie od zaworów do rury przed turbiną i był trochę mokry i trochę czarnego szlamu z niego palcem wyjąłem ale turbina od strony właśnie przepływomierza nie była za bardzo mokra nie chciało mi sie juz kłaść i odpinać rury od strony kolektora przy samym turbo ale czy myślicie ze to właśnie z stamtąd jest ten olej przy erg??? muszę dodać ze auto mi nie kopci na niebiesko czasem tylko przy zapaleniu puści niebieskiego dyma i tyle nic więcej.

proszę wszystkich o rade bo szukałem na forum jest o tym "oli crack tanku" czy jakoś tak ale żadnych powodów istnienia oleju w przy erg nikt nie pisze :wallbash::notworthy:[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 19:41_________________________________________________nikt nie pomoże???

Link to comment
Share on other sites

ale tylko Ty jesteś w stanie sobie pomóc, przecież zza monitora nikt nie jest w stanie stwierdzić czy olej pochodzi z turbiny czy odmy, można to sprawdzić w dosyć prosty sposób ale nie od razu - trzeba przejechać jakiś dystans km np. 500 km z wypiętym z dolotu wężykiem z odmy (uprzednio czyszcząc węże i rury dolotu z resztek oleju i wylać to to się zebrało przy intercoolerze) a po tym dystansie ponownie zobaczyć czy pojawił się olej w dolocie - jeśli tak to oznacza to, że olej pochodzi z turbiny i przepuszczają w niej uszczelnienia wałka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...