Jump to content
IGNORED

[ALL B7] Spalanie na postoju 27 l /100km


karolwil

Recommended Posts

Co może być przyczyną takich wysokich wartości spalania na postoju ,podczas jazdy też nie jest najlepiej pali ok 9-10 l /100km. Samochód 2005 180 tyś 2.0 TDI BPW + DPF MULTITRONIC 7 bieg.

Link to comment
Share on other sites

Przecież to nie jest rzeczywiste spalanie w danym momencie. To tylko głupie wskazanie FIS :) Mi kiedys pokazywał 54 l :decayed:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to jest w B7 ale w B6

FIS pokazuje chwilowe oraz średnie spalanie w l/100 km a nie spalanie na godzinę - co by odpowiadało postojowi. :mysli:

Link to comment
Share on other sites

Na postoju będzie palił jakieś 0.6l - FIS pokazuje bzdury gdy autko stoi, algorytm jest prawdopodobnie przystosowany do jazdy a nie postoju. Aby dokładnie sprawdzić spalanie na postoju trzeba podpiąć się VAGiem - nie pamiętam tylko w którym module jest właściwy indeks w ENGINE czy INSTRUMENTS, postaram się sprawdzić dziś wieczorem...

Link to comment
Share on other sites

Zużycia paliwa jest wyliczane po przejechaniu każdych 30 m drogi, jeżeli samochód stoi z pracującym silnikiem to zwykle są to ostatnie wskazania z ostanich pomiarów jazdy.

Józef22

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak podał Józef.

Zawsze, nawet w korku, minimalnie się poruszasz i FIS podaje średnie spalanie na odcinku ostatnich 30m. W momencie gdy prawie stoimy wartości te są mega duże, ale wystarczy ruszyć i zaraz spadnie. Innym sposobem sprawdzenia jest w rzucenie na luz po rozpędzeniu auta - u mnie z tego co pamiętam pokaże wtedy 1,4l - 0,6l / 100km i to jest realne spalanie podczas jazdy "na luzie".

Link to comment
Share on other sites

Oj Piero, zdecydowanie nie polecam wrzucaniu luzu w trakcie jazdy automatem - szczególnie w multi...[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 00:41_________________________________________________Sprawdziłem VAGiem i... Moduł ENGINE -> measuring blocks -> grupa 015 -> blok 3

Mój AVF na postoju lub 1-szy bieg, jazda bez dodawania gazu (automat) spalanie 0.8l (klima OFF albo ECON). Jak włączę klimę to przy tych samych warunkach rośnie do 1.2l (w obu przypadkach obroty = 900rpm).

Dla porównania B5 1.9 AJM kolegi "wyciągał" w takich samych warunkach wspomniane wcześniej 0.6l...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...