Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zamiana felgi 15 na 16 a krawężniki ( komfort jazdy)


zielony04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowych letnich opon a przy okazji rozważam zamianę rozmiaru felgi na 16. Problem w tym iż często muszę wjeżdżać przy parkowaniu krawężniki.

- czy na 16 nie będzie z tym problemu

- jak z komfortem jazdy mam tej chwili 195/65/15 ( pytam bo jechałem nie dawno mercedesie z kapciami 245 i ciężko było trafić w drogę

Chęć wymiany podyktowana jest (brakiem modeli opon w rozmiarze 15 - niektórych modeli- akurat tych co mi się podobają) oraz większą dostępnością felg - aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego audi w serii wprowadziło 195x65x15 dla mnie to pomyłka

nie odczujesz znacznej róznicy w komforcie zakładają 205x55x16

lepsze prowadzenie a krawężniki traktuj jakbyś smigał na 15 cali :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dokonałem takiej zmiany jak Ty planujesz i na komforcie nic nie straciłem a zyskałem na wyglądzie...

także polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dokonałem takiej zmiany jak Ty planujesz i na komforcie nic nie straciłem a zyskałem na wyglądzie...

także polecam :good:

Dokładnie, wogóle nie czuć zmiany ;)

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

kupuje 16

Albo jestem nadwrażliwy albo....

Przyjechałem do garażu na standardowym ofelunku. opona continental 195 szeroka , profil 65, felga 15. Dokonalem zmiany w przeciągu 15 min i ruszylem na nowych kołach o rozmiarze 215/55/16...goodyear. pierwsze wrażenie... cholibka kierownica cięzej jakby chodziła. Ale daje jakoś rade i wygramalam sie z podjazdu do garazu. pierwsze metry jazdy... Jakby sztywniej...zaliczony dołek... oo nawet na pewno sztywniej. Hmmm nie spodziewałem sie tego - pomyslałem... Ale jedziemy do domu... Zajechałem wysiadam ..odwracam się i ... myslę: mimo wszystko warto było...

Pomimo odczuwalnego "ztwardnienia" (bez skojarzeń:) ) zawieszenia , wiekszej siły na manewrowaniu wygląd auta zyskuje wiele a przez to i własciciel ma lepsze samopoczucie.

PS. Felgi 17 zapewne spotęgują odczucia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...