Skocz do zawartości
IGNOROWANY

metaliczny dzwiek z tłumika POMOCY


badunio

Rekomendowane odpowiedzi

rok temu wyciągnołem katalizator i wspawałem strumienice dopiero po 4 miesiącach zaczoł sie wydawac z wydechu metaliczny dzwiek powyzej (2tys.obrotów), pózniej wymieniłem wszystkie tłumiki na nowe i zamiast strumienicy wspawałem zwykłą rure,wmieniłem złącze elastyczne,wszystkie obejmy,uszczeliki,2 tłumiki i nadal to samo co to moze byc pomocy???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam to samo. Tez nie mam katalizatora i co prawda wiem, ze mi sie ostatni tlumik konczy, ale pierdzi jak polonez.. Jednym slowem wiocha, bede musial cos z tym zrobic. Jak drogo moze wyjsc regeneracja (tzn chyba wymiana) calego ukladu wydechowego?

Piotr, czy to faktycznie przez poduszki moze byc taki dzwiek z wydechu? Moze i masz racje, ale mnie sie to jakos nie widzi.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy mam to samo niedawno skończył mi się kat i wstawiono strumienice i jak ostro dodaje gazu to dzwięczy pod spodem ale osłuchałem i dźwięk dochodzi jakby z tej plecionki(łącze elastyczne) co też była wymieniona a nie ze strumienicy i to mnie denerwuje to brzęczenie. Czy może to zależeć od długości i średnicy plecionki bo oryginalnie to ona była krótszai jakby o większej średnicy, czy to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie brak katalizatora powoduje taki halas, co? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne całkowicie u mnie jest jeszcze popękany kolektor wydechowy i też muszę z tym zrobić porządek bo zaczyna dmuchać ale nie wiem czy spawanie załatwi sprawe ( bo to chyba żeliwo) czy szukać innego może jakiego "sport". A z tym naszym świerszczeniem to może bć tak że spaliny nie są hamowane przez kata i mają wiekszą prędkość co powoduje taki dźwięk u mnie dochodzący z tej charmonijki(łącze elastyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlaVko, a katalizator masz? Czy to na pewno tylko przez tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh na spocie chlopaki smiali sie, ze masz dzwiek jak polonez po drugim szlifie silnika :rotfl: Pogadaj z klubowiczem Dampol (byl na spocie), mowil ze poradzil sobie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, no to widze, ze nie jestem sam. Moja Audi tez chodzi jak polonez :lol:

Jesli ktos sie jakos z tym upora to oczywiscie bedzie mile widziana jak sie tez tym pochwali w tym wątku.

Ja na razie zostawiam ten problem na pózniej, bo mam inne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT, ale nie chce zakladac nowego wątku:

Czy Wam tez leci caly czas para z rury (tzn jak jest zimno)? Mimo tego, ze auto jest dobrze rozgrzane to i tak ciągam za sobą białą chmurę. Czemu tak może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spedyt

Przyczyną metalicznych odgłosów może być też luźna osłona temiczna która po prostu dzwoni po tłumiku, miałem tak i po dokręceniu cisza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedyt, a gdzie ta osłona się znajduje i czy mozną samodzielnie to niedociągniecie usunąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spedyt

tomaszust, osłony są nad całym wydechem, przykręcone są do podwozia, zrobine są z blachy w celu osłonięcia podwozia przed nagrzaniem

Jest kilka blach i wystarczy jedna luźna i dzwoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, o te chodzi. A czym one są przymocowane. Chce wiedziec juz teraz, zebym zabral sobie odpowiednie klucze jak pojade na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fenkju spedyt. Mam nadzieje, ze u mnie tez to pomoze. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...