Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak długo mogę jeździć na OC poprzedniego właściciela??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie: Jak długo mogę jeździć na OC poprzedniego właściciela??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz oc przepisać na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mogę przepisać na siebie - czy to wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami??

I jeszcze kilka pytań, mogę przepisać, ale czy muszę? Czy mogę jeździć na polisie poprzedniego właściciela?? Czy on może się zrzec tej polisy i czy zostanę o tym powiadomiony.

Co w sytuacji, gdy spowoduję (nie daj Boże) jakąś kolizję, czy wypadek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przepisać możesz pod warunkiem że poprzedni właściciel z niego nie zrezygnuję. Co do dodatkowych opłat to mogą być, zależy ile poprzedni właściciel miał zniżek a ile Ty masz, no i oczywiście od regionu, wiadomo w warszawie będzie drożej niż w lublinie.

Oczywiście możesz zrezygnować z ubezpieczenia poprzedniego właściciela.

Możesz jeździć na jego polisie, ale masz bodajże 30 dni na zrezygnowanie, bądź przepisanie na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podpisaniu umowy możesz do 30 dni jeździć na polisie poprzedniego własciciela, jeśli w tym czasie spowodujesz kolizję szkody idą tak czy siak na ciebie gdyż od momentu podpisania umowy jesteś właścicielem auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie możliwe konsekwencje, przychodzą wam do głowy w przypadku kiedy nic nie będę zmieniał z ubezpieczeniem, (żadnego zrzekania, przenoszenia, aneksów w umowie kupna auta), a minęło już 30 od daty zakupu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie przyjdzie Ci do domu kwitek to zapłacenia ubezpieczenia - przedłużenie już na Ciebie. TAK MI SIĘ WYDAJE - poprawić jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli OC jeszcze jest na starego własciciela to max 30 dni, a jesli zadzwoniesz do ubezpieczalni podasz numer polisy to ja przepisza na Ciebie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że dogadałeś się ze sprzedającym i złożysz rezygnację z polisy wówczas musisz podpisać nową

A tak możesz jeździć 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polisie zbywcy "możesz" jeździć do końca trwania jego umowy,ale...

- jeśli nie wypowiedziałeś jego umowy OC (nie złożyłeś podpisu na takim dokumencie przedłożonym przez zbywcę)

- jeśli on zawiadomił TU o sprzedaży, to masz 30 dni od daty zakupu na podpisanie aneksu do niej, celem obliczenia Twojej składki, zatem dopłaty, zwrotu lub ich braku (w zależności od Twoich zniżek i zwyżek).

Skutki wyrządzenia szkody ponosisz wyłącznie Ty.

Bez aneksu możesz być np.obciążony kosztami ewentualnie wypłaconego odszkodowania - tzw. roszczenie regresowe.

Gdyby nie minęło 30 dni od daty zakupu mółgbyś w tym terminie rozwiązać umowę.

Jeśli minęło już 30 dni, a nie chcesz mieć nieprzyjemności, to idź do TU i podpisz aneks, a następnie najpóźniej na 1 dzień przed końcem umowy złóż wypowiedzienie i wykup polisę w innym TU lub kontunuuj aktualne.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście robiłem aneks do umowy polisy OC i zadnych dodatkowych opłat sie nie wnosi, poprzedni włascicel był z n. sącza ja z krakowa, u NAS sa wyzsze opłaty a mimo to zadnych dodatkowych dopłat nie miałem, tylko przepsuja aneks podpinasz do umowy i jest ok, dopiero jak zaczyna sie nowy okres obliczają Ci składe w zaleznośći od Twojego regionu.[br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 03:25_________________________________________________dpdam ze jezdziłem na polisie zbywcy pojazdu przez pół roku do konca jej wygaśnięcia bo zbywca jej nie wypowiedział le to rzecz umowna przy zakupie pojazdu- trzeba sie dogadać i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc jest przypisane do auta a nie do wlasciciela. Przy kupnie auta oc przechodzi automatycznie z autem wiec ubezpieczenie nadal obowiazuje i uwaga "tylko wlasciciel moze wypowiedziec umowe oc", wiec sprzedawca nie ma mozliwoscie rozwiazania umowy. jest jeszcze cos takiego jak przejscie zniżej na nowego wlascicela po starym :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc jest przypisane do auta a nie do wlasciciela. Przy kupnie auta oc przechodzi automatycznie z autem wiec ubezpieczenie nadal obowiazuje i uwaga "tylko wlasciciel moze wypowiedziec umowe oc", wiec sprzedawca nie ma mozliwoscie rozwiazania umowy. jest jeszcze cos takiego jak przejscie zniżej na nowego wlascicela po starym :naughty:

znizki po sprzedajacym obowiazuja tylko do czasu wznowienia czyli upływa rok od zawarcia potem juz według twoich stawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem kiedyś pół roku bez przerejestrowania auta i kupna oc a później je sprzedałem i jeszcze zarobiłem jedyne co zapłaciłem to 2% podatku ale i tak bylem do przodu :kox: A jak kontrola to tekst "autko pożyczyłem od kolegi z Radomia" :decayed::naughty: :gwizdanie: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

a ja mam takie pytanie

Tydzień temu kupiłem auto, oc jest ważne do kwietnia czyli jeszcze szmat czasu. Natomiast byłem się dzisiaj popytać w TU i chyba chciano mi po prostu wciś nowe OC. Mianowicie straszono mnie że może ale nie musi przyjść aneks w którym dotychczasowe TU upomni się o różnice w zniżkach.

Powiedziano mi również że moge jeździć do końca umowy na OC dotychczasowym na starego właściciela wożąc zawsze umowę kupna sprzedaży.

czyli jak to jest mogę przejąc zniżki po poprzednim właścicielu i jeżdzic na jego polisie czy musze robić re kalkulacje składki względnie zawrzeć nową umowę OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na umowie kupna sprzedaży możesz jeździć max 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

a ja mam takie pytanie

Tydzień temu kupiłem auto, oc jest ważne do kwietnia czyli jeszcze szmat czasu. Natomiast byłem się dzisiaj popytać w TU i chyba chciano mi po prostu wciś nowe OC. Mianowicie straszono mnie że może ale nie musi przyjść aneks w którym dotychczasowe TU upomni się o różnice w zniżkach.

Powiedziano mi również że moge jeździć do końca umowy na OC dotychczasowym na starego właściciela wożąc zawsze umowę kupna sprzedaży.

czyli jak to jest mogę przejąc zniżki po poprzednim właścicielu i jeżdzic na jego polisie czy musze robić re kalkulacje składki względnie zawrzeć nową umowę OC?

do czasu wygaśnięcia umowy OC starego właścicela mozesz na nim jeżdzić tylko powinieneś zgłosić sie do TU i podpisac aneks do umowy ze autko jest juz Twoje, natomiast różnice w zwyżkach/zniżkach mogą wyrównać ale nie muszą. Natomiast woź ze sobą w takiej sytuacji umowe kupna-sprzedarzy. najpóźniej dzień przed wygaśnięciem takiej umowy mozesz zrezygnować z tej ubezpieczani i zawżec polise OC z kim chcesz tylko juz wtedy na 100% uwzgędnią Twoje zniżi.tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...