Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dziwny objaw po wymianie tarcz i klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

po wymianie kompletu tarcz i klockow z przodu i z tylu mam dziwny problem z hamulcami.

podczas hamowania mam wrazenie ze pedal sam ucieka mi coraz glebiej jakby chcial sam dohamowac aut - ale w pewnym momencie jest bardzo mocne szarpniecie(mocniejsze dohamowanie), w trakcie hamowania dluzszego dzieje sie tak kilka razy. wczesniej tego nie bylo.auto owszem dohamowywalo samo ale bez tego szarpniecia.

macie jakis pomysly od czego zaczac??

Opublikowano

a kolega dotarł tarcze i klocki po wymienie?

czyli jezdził i hamował jak emeryt?

bo jesli nie i przegrzał cały układ to musi sobi kupic nowy

jeśli są w trakcie docierania to musisz poczekać jakieś 500km żeby sie to wszystko ułozyło

Opublikowano
  • Autor

a kolega dotarł tarcze i klocki po wymienie?

czyli jezdził i hamował jak emeryt?

bo jesli nie i przegrzał cały układ to musi sobi kupic nowy

jeśli są w trakcie docierania to musisz poczekać jakieś 500km żeby sie to wszystko ułozyło

dotarl dotarl

i juz 500km minelo - dojezdzam do poznania codziennie po 50km, taka mini trasa.

Opublikowano

ale czy dotarłes prawidłowo czyli nie robiłeś mocnych przyhamowań lub długotrwałych??

jesli ok to poczekaj

wymieniałeś płyn hamulcowy i odpowietrzałeś?

Opublikowano

Może to ABS? :shocked:

Opublikowano
  • Autor

ale czy dotarłes prawidłowo czyli nie robiłeś mocnych przyhamowań lub długotrwałych??

jesli ok to poczekaj

wymieniałeś płyn hamulcowy i odpowietrzałeś?

plynu nie wymienilem , hamulcow nie pdpowietrzalem . tloczki wcisnalem prawidlowo (tak mi sie wydaje)

jeszcze moge powiedziec ze przy wylaczonym silniku pedal napompuje , natomiast przy wlaczonym pedal jestem w stanie wcisnac w podloge , wolno wchodzi ale da rade wcisnac.

Opublikowano

Jeśli nie przegrzałeś tarcz w deszczu to nie powinno z nimi być problemu.

A płyn wymień i DOBRZE odpowietrz hamulce. (to nie są duże pieniądze)

Wtedy albo wszystko wróci do normy albo będziemy dalej dumać...

Opublikowano
  • Autor

Jeśli nie przegrzałeś tarcz w deszczu to nie powinno z nimi być problemu.

A płyn wymień i DOBRZE odpowietrz hamulce. (to nie są duże pieniądze)

Wtedy albo wszystko wróci do normy albo będziemy dalej dumać...

to dumamy dalej

odpowietrzone, wszystko na miejscu, plyn nalany

i dalej to samo

naciskam pedal a on wchodzi wolno do srodka do samego konca.

to wyglada prawie tak samo jak przy odpowietrzaniu hamulca tylko znacznie dluzej.

pozdraiam

Opublikowano

No to ja ci powiem.

Pewnie miałeś zasyfiony płyn i podczas cofania tłoczków syf wrócił do pompy. Pompa nadaje się do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

No to ja ci powiem.

Pewnie miałeś zasyfiony płyn i podczas cofania tłoczków syf wrócił do pompy. Pompa nadaje się do wymiany.

tos mnie pocieszyl ;(

Opublikowano

odpowietrz układ hamulcowy jeszcze raz ale na włączonym silniku bo pompa ABS się nie odpowietrzy. ja odpowietrzałem na wyłączonym i mi pedał wpadał albo był gąbczasty znajomy mechanik mi powiedział że muszę na włączonym silniku i teraz jest OK (na włączonym silniku straszny syf wypływał z układu a wcześniej nie było mimo że dwa razy odpowietrzałem) :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.