Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mgiełka z kratek przy włączonej klimatyzacji


cingular

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od niedawna posiadam Audi z klimatronikiem, jest to moje pierwsze auto z klimatyzacją i dziś zauważyłem pewną rzecz która mnie zaniepokoiła a mianowicie jadąc autem z włączoną klimą zauważyłem jak z nawiewów leci jakby mgiełka.

Zatrzymałem się podniosłem klapę silnika i jedyne co zauważyłem to mocno oblodzony jeden z przewodów klimy, hmmmm teraz się zastanawiam skąd ta mgiełka i czy wszystko jest ok ????? będę wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dzieje się tak bezpośrednio po włączeniu klimy to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli w aucie masz wysoką temperaturę a z klimy wydobywa się zimne powietrze to w miejscu styku dwóch temperatur tworzy się mgiełka - prawa fizyki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to sens ale samochodem jechałem co najmniej kilkanaście minut, postaram się poobserwować klimę może coś więcej zauważę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa wygląda tak, że nie ma teraz żadnej mgiełki więc już sam nie wiem o co w tym chodzi, klima działa normalnie, wie ktoś może jak najprościej sprawdzić czy przewody od klimy są szczelne????

przypomniało mi się jeszcze że kiedy zauważyłem tą mgiełkę i zajrzałem pod maskę to zauważyłem że jest mokro w miejscu gdzie są takie dwa zaworki które chyba służą do nabijania klimy, wokół jednego z nich było mokro, czyżby tam była nieszczelność??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa wygląda tak, że nie ma teraz żadnej mgiełki więc już sam nie wiem o co w tym chodzi, klima działa normalnie, wie ktoś może jak najprościej sprawdzić czy przewody od klimy są szczelne????

przypomniało mi się jeszcze że kiedy zauważyłem tą mgiełkę i zajrzałem pod maskę to zauważyłem że jest mokro w miejscu gdzie są takie dwa zaworki które chyba służą do nabijania klimy, wokół jednego z nich było mokro, czyżby tam była nieszczelność??????

szukasz dziury w doopie...wszystko masz ok :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa wygląda tak, że nie ma teraz żadnej mgiełki więc już sam nie wiem o co w tym chodzi, klima działa normalnie, wie ktoś może jak najprościej sprawdzić czy przewody od klimy są szczelne????

przypomniało mi się jeszcze że kiedy zauważyłem tą mgiełkę i zajrzałem pod maskę to zauważyłem że jest mokro w miejscu gdzie są takie dwa zaworki które chyba służą do nabijania klimy, wokół jednego z nich było mokro, czyżby tam była nieszczelność??????

szukasz dziury w doopie...wszystko masz ok :cool1:

mojej żonie wystarczyło raz wytłumaczyć i więcej sie nie dopytywała :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz podjechać gdzieś gdzie "robią" klimy i ja usprawnić... Może nie była od dawien dawna przeglądana i stąd ten problem? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w klimie choć nie samochodowej ale zasada działania ta sama więc mogę pomóc :naughty: lodzenie się rurek to normalna sprawa zwłaszcza tuż po uruchomieniu, jeśli mogę coś doradzić to jak jest gorąco nie dawaj klimy od razy na LO tylko ok20,21 stopni, daj jej czas na "rozruszanie", czasem efekt "lodzenia" pojawia się kiedy jest mało freonu ale jak chłodzi dobrze to odpuść temat :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mi się wydaje, że trzeba zrobić przegląd, (freonik te sprawy) i klima będzie jak nowa! :good: Wiesz kiedy ostatnio był jakiś rekonesans tej klimy? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalny przegląd klimy był w sierpniu 2008 czyli stosunkowo niedawno, było odgrzybianie, nabicie klimy,wymiana napinacza wraz z paskiem,sprawdzanie szczelności tyle wiem.[br]Dopisany: 26 Lipiec 2009, 22:05_________________________________________________cóż pozostaje mi tylko podjechać na serwis z tą klimką i zobaczyć co tam się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

usterka została naprawiona tzn. wykryto nieszczelność w układzie dokładnie mechanik stwierdził że zawór klimy puszczał, zaworu nie zmieniali tylko go naprawili plus nabicie, razem wyszło 250 zł ale za to jak teraz chłodzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to :good: ! I koszt naprawy też do zniesienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...