Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Cieknąca chłodnica wody


piotr20997

Rekomendowane odpowiedzi

Operacja nie jest trudna: ściągasz przedni zderzak i chłodnica jest praktycznie na wierzchu i na pewno będziesz wiedział jak ja odkręcić :).

Ściąganie zderzaka: wyciągasz dwie kratki (te dolne) i w otworach zobaczysz śruby ,wykręcasz je. Potem rozłączasz zderzak od nadkoli ..... kilka śrubek. Najgoszej idze z odpięciem zderzaka z bocznych uchwytów, jak odchylisz nadkole to je zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klimę to musisz odkręcić chłodnice klimatyzacji która jest przymocowana do chłodnicy wody. Śruby są po prawej stronie w górnej i dolnej części. z lewej strony chłodnica klimy jest przymocowana na uchwytach. Po odkręceniu śrub chłodnice delikatnie podsuwasz do góry i wypniesz ja z tych uchwytów a następnie odchylasz na bok. Uwaga na czujnik temperatury otoczenia można go przez nieuwagę złamać dlatego najlepiej go odkręcić. Od chłodnicy wody odpinasz węże znajdują się po prawej stronie a zabezpieczają je takie zabezpieczenia z drutu które podciągasz do góry i wypinasz węże. Aby wyjąć samą chłodnice musisz podnieść dwa takie plastikowe okrągłe kołki do góry które są na rogach chłodnicy. Aby je wyjąc małym śrubokrętem musisz zwolnić zabezpieczenia które znajdują się w środku kołka. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy :) w poniedziałek zabieram się do roboty.

Tak przy okazji jeszcze jedno pytanko. Słyszałem że przy wymianie chłodnicy należy także wymienić o-ringi w szybkozłączkach, czy to prawda? jeśli tak jaki mają rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawleczki szybkozłączek wymień na pewno !!!

u mnie wyglącały tak:

f6457d4bedb98308med.jpg

były skorodowane i już przy zdejmowaniu jedna pękła

da7299d5a2d2638amed.jpg

nie zapomnij też zrobić przekładki tych gratów ze starej chłodnicy, bo na bank nowa nie jest "uzbrojona"

7d956b9d40109f16med.jpg

ja zawleczki kupiłem w ASO, w autolandach, intercarsach gdy pytałem roździawiali tylko gęby, koszt niewielki a masz ori,

rozmiaru nie pamiętam, ale podasz silnik i rocznik i w ASO dobiorą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Taktuś za tak dokładne podpowiedzi :> pozdrawiam[br]Dopisany: 25 Lipiec 2009, 08:25_________________________________________________Chłodnica już wymieniona :>

Rzeczywiście najwięcej problemów jest ze zdjęciem zderzaka, później to bułka z masłem :>

Zawleczek na szybko złączkach nie musiałem wymieniać bo były w dobrym stanie.

Pozdrawiam wszystkich którzy mi pomogli :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...