Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sprawdzanie przegubów


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest jakiś sposób na sprawdzanie przegubów? porusząłem nimi ale niby jest ok, skręcając na maksa w prawo mam taki efekt jak by auto trochę bujało czy koło przeskakiwało. Po kompleksowej zbieżności efekt się bardzo zmniejszył ale występuje. Widzę że wiele aut na forum to ma a problem nie został rozwiązany dlatego ciekwi mnie czy to może być przegub, tylko nie wiem jak mogę go sprawdzić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś miał taki problem z kołem jak opisałeś i wymiana przegubu pomogła.

Ale czy jest jedyny powód - nie wiem.

Zużyty przegub chrobocze przy skręconych kołach i ruszaniu - to jest chyba najbardziej słyszalny objaw zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub gdy jest na wykończeniu zazwyczaj "pyka" przy skręcaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie pyka, bardzij jak by przeskakiwało coś ale nie jest to typowy dźwięk przegubu według mnie i występuje tylko przy skręcaniu maksymalnym w prawo. Zbieżność zorbiona profi, do tego nic nie ściąga nie puka nie buja itd. Zawieszenie cale sprawdzone, dwóch niezależnych mechników twierdzi że jest idealne :) drążki nowe, magiel bez luzów..

bardziej stawiać na wewnętrzny czy zewnętrzny przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli poczekać.... :mysli:

poczekam może zrobi się wtedy pewność że to on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już pisałem o swoim problemie, a mianowicie wymieniłem prawy przegub bo terkotał, było okej, potygodniu zaczeło walić, tak mocno przeskakiwać TYLKO przy max skręcie ale przy jeździe do tyłu, jadę do przodu, skręcam i nic nie wali, jedynie co może być to mi się wydaje że przegub wewnętrzny, ale być tu człowieku pewny że to właśnie on jest padnięty :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...