Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hestia czy są szanse na odszkodowanie za skradzione koła


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy może ktoś mi poradzi, 2 tygodnie temu kupiłem sobie nowe koła do auta Felgi RS6 plus opony 235-35-19 .no i po 11 dniach zastałem auto na klockach,dokładniej skrzynkach po piwie.. Zgłosiłem szkode do Ergo Hestia ,no i pani powiedziała ,że nie ma problemu tylko mam zamówić nowe koła i przysłać rachunek oraz protokół z policji.. Cała sprawa wydażyła sie za granicą, w Holandii .. Tylko czy oni mi teraz policzą za nowe koła ori 16 ... Których nie bede przecież kupował, bo takie mi zostały, wiec je założyłem ,czy uwzględnią mój rachunek za nowe koła ukradzione ... No i progoi zostały zdewastowane przez skrzynki i lewarki podłożone w nie odpowiednich miejscach w czasie kradzieży. Dostało sie też plastikowej osłonie podłogi która pękła w miejscu podłożenia skrzynki... co myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłeś AC, i nie miałeś kół 19" na fotach, oraz nie zgłosiłeś ubezpieczycielowi, że takowe założyłeś, to nie wiem, czy Ci się uda udowodnić, że właśnie takie Ci skradziono.

To tylko moje gdybanie. Lepiej niech Ci odpowiedzą ludzie zajmujący sie ubezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zdjecia ktore sam zrobilem protokol policji i rachunek na moje zazwisko

Mam nadzieję, że to wystarczy, czego Ci życzę :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie, ale musisz się dopytać o swojego ubezpieczyciela.

U mnie w CU Direct jest odpowiedzialność za wyposażenie standardowe, czyli koła 15' (z vinu to wyczytasz), ewentualnie gdybyś miał fakturę zakupu samochodu, gdzie wyszczególnione będą koła większe.

Żeby ubezpieczyć koła większe, muszę wykupić opcję ubezpieczenia dodatkowego, czyli np. koła, CB, navi, wzmacniacz itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz rachunek za felgi aluminiowe i opony, a w momencie zawierania umowy AC podałeś, że w wyposażeniu pojazdu są obręcze kół ze stopów lekkich, to nie widzę problemu.

Jednak, w razie gdyby roszczenie okazało się nieuzasadnione - zapraszam na priv.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...