[B6 AWX] Jak ręcznie zakodować zaprogramować pilota w oryginalnym scyzoryku?

Mariusz

Witam.

Mam taki problem. Jeden oryginalny scyzoryk otwiera i zamyka drzwi z pilota a drugi nie działa. Bateria jest założona nowa. Czytałem opisy na forum ale żadna z tych metod u mnie nie działa by go zakodować np ta: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t61610.0.html;highlight=kodowanie+kluczyka

Metoda, która jest w instrukcji obsługi tez nie działa. Mógłby ktoś podać w jaki sposób ręcznie mogę to zrobić bez pomocy podpinania pod Vag'a? Dodam, że ten kluczyk ręcznie otwiera auto i odpala tylko nie działa samo otwieranie i zamykanie z pilota. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Spróbuj tego.

Wsiądź do auta i włącz zapłon.

Wciśnij obojętnie który przycisk na pilocie i trzymaj przez kilka sekund.

Wyłącz zapłon.

Sprawdź, czy działa.

Właśnie teraz byłem sprawdzić i niestety nie ma żadnej reakcji. Nie wiem, może ten drugi klucz jest uszkodzony.

Może być. U mnie to działa.

Witam.

Witam.Ja to robiłem w ten sposób;

Więc wkładamy do stacyjki obojętnie który kluczyk właczamy zapłon(nie zapalamy silnika)

a drugim kluczykiem zamykamy drzwi kierowcy i wyciągamy szybko z zamka i naciskamy jeden raz przycisk Unlock(otwieranie) aby zapamiętać kluczyk na pozycji pierwszej. Naciśnięcie powinno być potwierdzone zaświeceniem świateł awaryjnych i jeżeli ktoś posiada syrene to też sygnałem dźwiękowym. Po naciśnięciu należy odliczyć 5 sekund i jeszcze raz nacisnąć przycisk Unlock w celu zakończenia programowania. Jeżeli wszystko poszło ok auto powinno się samo otworzyć a pilot został zapamiętany.

Aby zaprogramować drugi kluczyk należy postępować tak samo tylko że po zamknięciu zamka trzeba nacisnąc przycisk Unlock dwa razy aby zapamiętać go na pozycji drugiej.

To samo Zrobić dla kluczyka trzeciego i czwartego. Należy zwrócić uwagę aby naciskanie przycisku Unlock nie odbywało się częściej niż co sekunde i łączny czas programowania musi być zakończony przed upływem 30 sek. od momentu w którym przekręcamy kluczyk.

Uwaga! Jeżeli posiadamy kilka kluczyków to po zaprogramowaniu któregoś nie działającego może przestać działać inny dziłający, gdyż może być zapamiętany przez sensor na jego pozycji. Bez podpięcia pod komp. nie mamy mozliwości sprawdzenia na której pozycji jest dany kluczyk. Trzeba wówczas zaprogramować go na pozycji następnej.

Najlepiej podskocz do jakiegoś dobrego elektronika jeżeli wymienione metody nie poskutkowały i będziesz miał pewność

Spróbuj tego.

Wsiądź do auta i włącz zapłon.

Wciśnij obojętnie który przycisk na pilocie i trzymaj przez kilka sekund.

Wyłącz zapłon.

Sprawdź, czy działa.

Wczoraj wymieniałem aku i rozkodowały mi się 2 piloty. Próbowałem różnych sposobów, ale tylko podany przez truckmaniac działa. Wielkie dzięki :hi:

Pozostaje podpiac ci vaga, w programie bedziesz widzial czy kluczyk sie komunikuje.