Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Standardowy błąd...system za ubogi...


GroG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jak już pewnie się przekonała znakomita większość forumowych użytkowników ALT'ów przychodzi ten czas, że daje o sobie znać MIL w postaci zbyt ubogiej(bogatej) mieszanki. No i mnie to dopadło... normalnie pomyślał bym, że to standardowo odma albo któryś wąż próżniowy... ale ostatnio nawaliła mi jedna z cewek... i na trzech garach (z przerwami kiedy cewka załapywała) wracałem do domu prawie 2 tys kilometrów...

Wydaje mi się, że zapalenie MIL spowodowane jest przez sondę lambda... GRUPA 32 w VAG pokazuje 6% i 17.5% (więc mieszanka za uboga)... włąśnie ten drugi parametr jest poza granicami i prawdopodobnie zapala MIL'a...

No i teraz pytanie... jednak próżnia... czy może druga sonda lambda... ma nagar... jest zabrudzona... lub po prostu pada... (choć w sumie pierwsza też pokazuje zubożenie mieszanki).

Jak to jest z tymi sondami jak je przetestować, bądź sprawdzić czy dobrze działają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku szarpie, ma się wrażenie, że "kopie" czasami, później zaczyna chodzić jak traktor... na trzech cylindrach. Pomiędzy okresami w których przypomina ciągnik rolniczy, zdarza mu się chodzić normalnie (choć to zależy od rodzaju uszkodzenia cewki). O ile wiem wszystkie cewki wyprodukowane przed 2004 i montowane w tym modelu są "trochę wadliwe". Mnie to spotkało dwa razy (w odstępach ok 10 tys kilometrów). Więc dla świętego spokoju wymieniłem pozostałe dwie...

W którym miejscu dokładnie jest druga lambda...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...