Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wtryski & FMiC & Turbo - Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Zabieram się na koniec sierpnia za zmianę wtrysków, FMiC, Turbo awx i program przy okazji :)

Na pewno nie zrobię wszystkiego na raz z racji braku czasu i tego że nie chcę 5 kółek na raz wykładać.

I tutaj moje pytanie... Myślałem o 0.230 tylko czy musiałbym wówczas zmieniać coś jeszcze? :cool1:

Wiem że 0.216 podejdą bez niczego ale celuje w około 180 kucyków po zrobieniu tego wszystkiego więc to będzie do tego raczej mało dlatego chciałem od razu 0.230 :mysli:

Końcówki wtrysków i program zrobi mi Dynosoft Wrocław... A co z FMiC? jest jakaś firma na śląsku która to zrobi i nie skasuje za to 1800zł?

Którą opcje na początek wybrać żeby uzyskać od razu większy efekt? Wtryski i program czy fmic i program?

Czego mogę się spodziewać przy obu z tych opcji? (przyrost)

Będę wdzięczny za jakąś obszerną odpowiedź kogoś kto w tym siedzi :embarrassed:

Z góry dzięki! :notworthy:

Opublikowano

po obydwu wersjach -bedzie potrzebna korekta softu-wiec nie wiem,czy nie lepiej poczekac na wszystko i wtedy zawirusowac auto,ale jesli juz nie mozesz wytrzymac :wink4: to ja bym wlozyl Coolera i program-potem wtryski,juz usasadniam moja teze-otoz teraz jeszcze jest cieplo i wysokie temperatury wplywaja niekorzystnie na dynamike auta,wiec FMIC,turbina i program-pojezdzisz i zobaczysz,jak jest,a wtedy dorzucisz wieksze wtryski z korekta softu i bedzie jeszcze wiecej frajdy... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

No ale ja narwany jestem i chce już choć troche :polew::tongue4:

Hmm ja skłaniałem się raczej ku wtryskom i programie bo domyślam się że moje mogą nie być w za dobrym stanie :mysli:

Na "stage 1" 145 koni i 320nm mi wystarczy :good:

Poza tym planuje w moc jakieś góra 2500zł na teraz zainwestować to raczej w tym co wypisałeś się nie zmieszczę.

Opublikowano

Jak tyle na dzieńdobry przeznaczasz to sie nie wyrobisz, pamietaj że za wtryski teraz trzeba dać ok 1300zł, chyba ze końcówki to z ok 800zł ale wtedy musisz oddać do regulacji - 200zł, program jeśli nie korekta to tez musisz mieć z 1200 przynajmniej, w miedzy czasie mozę okazać sie że masz cos do roboty( u mnie był czujnik temp paliwa walniety)

plus koszty dojazdu i juz wychodzi ponad 2 koła

ja jestem na etapie montazu Fmic, mysle że wyrobie sie w 500zł z zamontowaniem na auto juz

Somes na wstępie bierz wtryski, po założeniu bez korekty poczujesz róznice :evil:

Opublikowano

Bez pompy 11 na 180 nie licz.

0,216 + fmic + turbo AWX + program to 160 KM i okolice 320(+) NM

0,230 + fmic + turbo BRD + wzmocnione sprzęgło (lub z G60) przy zdrowej pompie licz na 170(+) KM i 360(+) NM

Opublikowano
  • Autor

no właśnie Kowi na wtryski i program to wyrobię się w sam raz myślę.. 1200zł program i 1000zł wtryski to akurat:good: utwierdziłeś mnie w przekonaniu :decayed:

Teslic o pompie to wiem jest też uwzględniona w planie ale w drugim etapie :good:

Mówisz o sprzęgle... Jak to jest przy automatach?

Na co mogę liczyć w takim wypadku?

Oczywiście wszystko będzie z korekcją i full service :wink4:

Opublikowano

jelsi planujesz te wszystkie mody to nie rób programu po kazdej zmianie, na wtryskach możesz spokojnie jeżdzic po załozeniu bez zmiany programu, jedyne co to bedzie bardziej kopcił, na forum golfa duzo osób jezdzi bez korekty :naughty:

Teraz koncówki wtrysków to koszt 925zł

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=198671

Tu chyba wiekszosc ludzi kupowała :naughty:

Zrób sobie wtryski i Fmic na wstępie powinno być cos koło 150km

Opublikowano
  • Autor

Ja tam wole mieć to zrobione porządnie a potem już tylko zapłace najwyżej za korekte po zmianie turbiny i założeniu fmic'a :wink4:

Opublikowano

0,230 + fmic + turbo BRD + wzmocnione sprzęgło (lub z G60) przy zdrowej pompie licz na 170(+) KM i 360(+) NM

Dosc optymistyczne zalozenie....nie wiem pozatym ile taka pompa 10 pojedzi na 230 tak wyzylowana....chociaz to kwestia egzemplarza

Opublikowano
  • Autor

czyli darować sobie 230 bez pompy i walnąć na wstępnie 216 i program tak? :cool1:

Opublikowano

czyli darować sobie 230 bez pompy i walnąć na wstępnie 216 i program tak? :cool1:

taki setup ci sie spodoba jeśli jeżdzisz aktualnie na serii :kox: pózniej to juz nie są odczuwalne takie przyrosty mocy jak ten pierwszy :kox: :kox:

Opublikowano
  • Autor

dlatego chciałem to zrobić na dwa etapy :decayed:

najpierw wtryski + program

później turbina + fmic + pompka :good:

Opublikowano

dlatego chciałem to zrobić na dwa etapy :decayed:

najpierw wtryski + program

później turbina + fmic + pompka :good:

będziesz musiał po drugim etapie znowu zrobić korektę programu, więc dodatkowy wydatek :no:

Opublikowano
  • Autor

aż takie straszne to nie jest bo to już nie tyle samo co za program :good:

Opublikowano

Jeżeli mogę coś doradzić to sugeruję zrobić wszystko jednocześnie...nawet gdybyś musiał poczekać z pół roku to wierz mi warto :good:

Opublikowano

tez mi sie tak wydaje,ze byloby lepiej :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli mogę coś doradzić to sugeruję zrobić wszystko jednocześnie...nawet gdybyś musiał poczekać z pół roku to wierz mi warto :good:

Tak Poziek ale nie drażniła by Cię corsa GSI na światłach? :wallbash:

Odkąd ostatnio mi taka na światłach odjechała to decyzja zapadła :gwizdanie: :tongue4:

Opublikowano

No cóż w końcu lzejsze autko o porównywalnej mocy według wikipedii 1,8 (125km) 9s do setki :hi:

Opublikowano
  • Autor

ale nie pozwolę sobie bo potem wstyd do następnych dojeżdżać :polew::tongue4:

ten samochód musi zacząć jeździć wreszcie nie tylko wyglądać :przebiegly:

Opublikowano

Jeżeli mogę coś doradzić to sugeruję zrobić wszystko jednocześnie...nawet gdybyś musiał poczekać z pół roku to wierz mi warto :good:

Tak Poziek ale nie drażniła by Cię corsa GSI na światłach? :wallbash:

Odkąd ostatnio mi taka na światłach odjechała to decyzja zapadła :gwizdanie: :tongue4:

nawet jak zrobisz 250 kucy - to znam corse która Cię objedzie :naughty::wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.