Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zrzęzi sprężarka jak klima jest załączona-Terkocze na włączonej.


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem coś na ten temat ale nie znalazłem więc opisze tu co mnie wnerwia. Jak załancza się klima w upalne dni to mocno coś zrzęzi w sprężarce klimy (tak jak by coś w rolce klimy). Napinacz mam dobry, pasek nowy, nawet byłem dobić klime i wymienić olej. Dźwięk jest taki jak by się miało coś rozsypać. Co może być tego przyczyną i może ktoś podpowie co należało by z tym zrobić. Może jakieś łożysko a może ... sam nie wiem??? :(

POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do serwisu klimy, serwisu nie "nabijaczy". Ze swojej stony moę ci powiedzieć, że coś się zaciera, łożysko albo sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się sprężarka zacierała to byt pewnie już dawno padła bo już pewnie z pół roku tak terkocze. A czytałem coś o tym sprzęgle ale jak pada sprzęgło to podobno terkocze na rozłączonej klimie a u mnie jest na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że z pół roku to niestety nam nie napisałeś od razu. Z dużym prawdopodobieństwem któreś łożysko. Jedź do fachowca niech to osłucha, sam więcej nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka z działu warsztat http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_kompresora_klimatyzacji_zexel-t89351.0.html. Może przyczyna terkotania jest łożysko znajdujące się wewnątrz kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka z działu warsztat http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_kompresora_klimatyzacji_zexel-t89351.0.html. Może przyczyna terkotania jest łożysko znajdujące się wewnątrz kompresora.

To też czytałem :good: Jutro jadę do kolesia na serwis i zobaczymy co on powie. Dzięki za podpowiedzi :notworthy: Jutro może napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam u siebie to samo...Jak nie jest za ciepło to klima chodzi cicho natomiast jak już jest gorąco to mi też coś tam żążoli...Odgłos taki jakby gdzieś coś z rozrządu dobiegało nie?U mnie juz tez ponad pół roku tak robi,klima sprawna ładnie chłodzi miesiąc temu wymieniany śrrodek i olej...Jak bedziesz wiedział cos wiecej to pisz moze i mi sie przyda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam u siebie to samo...Jak nie jest za ciepło to klima chodzi cicho natomiast jak już jest gorąco to mi też coś tam żążoli...Odgłos taki jakby gdzieś coś z rozrządu dobiegało nie?U mnie juz tez ponad pół roku tak robi,klima sprawna ładnie chłodzi miesiąc temu wymieniany śrrodek i olej...Jak bedziesz wiedział cos wiecej to pisz moze i mi sie przyda :naughty:

Dokładnie mam takie same objawy na początku myślałem, że jest to związane z rozrządem ale źródło w moim przypadku tkwi w kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh... no odgłos jest nie fajny :gwizdanie: Jak przepuszczam pieszych na pasach to tylko patrzą kiedy coś się wyturla z pod zdeżaka :mysli:

Jest właśnie tak że jak jest duży upał to terkot jest zaje....y.[br]Dopisany: 05 Sierpień 2009, 10:47_________________________________________________Byłem w serwisie zajmującym się klimą i kolo obsłuchał i powiedział że to raczej nie odgłos z koła tylko z wewnątrz sprężarki. We wtorek jadę do nich rozstać się z sprężarką. Jak ją rozkręcą to będzie wiadomo co i jak. Ja mam nadzieje że to tylko łożysko. Mówił że po odessaniu gazu rozkręci śrubunek i wyjmie ten siateczkowy filterek bo po jego wyglądzie można wstępnie ocenić stan śprężarki. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gość mówi, jeżeli sprężarka sięprzyciera i wali opiłkami w układ to na pewno zatrzymały się na dyszy rozprężnej. Czekamy na relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kiedyś w pierwszej B5, coś sypneło się wewnątrz spręzarki, wyjęli ten filterek siatkowy- był cały w opiłkach, na szczęscie udało się ją uratowac niewielkim kosztem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh... no odgłos jest nie fajny :gwizdanie: Jak przepuszczam pieszych na pasach to tylko patrzą kiedy coś się wyturla z pod zdeżaka :mysli:

Jest właśnie tak że jak jest duży upał to terkot jest zaje....y.[br]Dopisany: 05 Sierpień 2009, 10:47_________________________________________________Byłem w serwisie zajmującym się klimą i kolo obsłuchał i powiedział że to raczej nie odgłos z koła tylko z wewnątrz sprężarki. We wtorek jadę do nich rozstać się z sprężarką. Jak ją rozkręcą to będzie wiadomo co i jak. Ja mam nadzieje że to tylko łożysko. Mówił że po odessaniu gazu rozkręci śrubunek i wyjmie ten siateczkowy filterek bo po jego wyglądzie można wstępnie ocenić stan śprężarki. :gwizdanie:

Jestem po małym remoncie kompresora. Przyczyną grzechotania i wibracji które przenosiły się na karoserię było łożysko kulkowe które znajduje się w moim kompresorze. Łożysko terkotało i w zależności jak się obróciły kulki to było raz ciszej raz głośniej. Sprawdzałem tez filterek ale na tej siateczce był tylko olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie klimy i kolo stwierdził że mam rozpadającą się sprężarkę. Miałem podobny odgłos tylko głośniej mi to terkotało http://www.youtube.com/watch?v=A9i3IobFgbM Po odessaniu czynnika i oleju kolo rozkręcił śrubunek i wyją fifke (filterek) na którym było multum opiłków magnetycznych i nie magnetycznych. Opiłki dużych rozmiarów. W piątek furka dostanie nową sprężarkę i osuszacz.

Chłodzik w aucie - bezcenny :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny odgłos tylko głośniej mi to terkotało http://www.youtube.com/watch?v=A9i3IobFgbM

to właśnie u mnie tak warczy ;( .....

grzes1150 napisz skąd kupowałeś nową sprężarkę? Znalazłem na alle... regenerowane ZEXEL-a za 650 zł z półroczną gwarancją myślicie że warto kupić? Ile wyniesie cie całkowita naprawa klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie :> Troche to kosztowało :confused4: ale teraz to na prawdę chłodzi. Jest nowa sprężarka, osuszacz i dysza rozprężna. Dawniej jak włączyłem klizmę to jak tylko stanąłem na dłużej jak 30 sekund to włączał się drugi bieg wentylatora a teraz w południe chyba z 10min. chłodziło i drugi bieg się nie załonczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...