Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Michelin ENERGY E3A vs Pirelli P6 vs Firestone F590 vs Dunlop SP Sport 2020


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Takich tematów dużo ale tu proszę o wytypowanie tego naj naj oraz ewentualnie o komentarz posiadaczy.

Jutro jadę za zmianę do wulkanizatora po dość dobrej znajomości więc bez obawy, że zostanie mi sprzedany jakiś bubel. Wszystkie opony poniżej to używki jedno, dwu sezonowe z krajów zachodnich bez wad. Bieżniki bardzo porządne wymiary to 195/65/R15. Ceny chyba przystępne? Po rabacie...

Michelin ENERGY E3A - 400 złotych komplet z przełożeniem

Pirelli P6 - 400 złotych komplet z przełożeniem

Firestone F590 - 400 złotych komplet z przełożeniem

Dunlop SP Sport 2020 - 500 złotych komplet z przełożeniem (dwie całkiem nówki)

Co polecacie? Pirelli P6 na pierwszym miejscu w teście ADAC 2008, o Dunlopach naczytałem się, że hałasują. Micheliny stoją na drugim miejscu w teście ADAC 2009. Szukam opon cichych do jazdy dynamicznych... nie oczekuję cudów z nieba ale nie chciałbym żeby szurały przy hamowaniu albo waliły przy 140 jak młotkiem po głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że za takie pieniadze to nie kupisz dobrej opony..., nawet u znajomego po rabacie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mówię, że dostanę. Byłem dziś oglądać i wiem co widziałem, bieżniki bdb a roczniki zależy od których to od 07 w górę. Ojciec jeździ w mercedesie na dunlopach od niego już 3 sezon i wszytko jak najbardziej ok. Może zostawmy kwestie ceny bo tym to ja się martwię ale pomóżcie coś mi wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od razu napiszę że nie jestem specem od opona ale sadze ze (oczekujesz cudów)

-To są opony używane i ktoś je zmienił z jakiegoś powodu ( nie łudźmy się za za zachodnią granicą są sami „idioci” i wyrzucają dobre opony)

-Cena może i dobra ale przy tym rozmiarze może wato dołożyć 500 -600zł i mieć nowe

-Co do testów to trzeba pamiętać że testowane opony są nowe i takie parametry jak głośność się zmienia wraz z czasem (użytkowaniem)

-Sam jestem posiadaczem opon 195/65/15 „GOODYEAR EXCELLENCE” i kicha (pierwszy rok super a teraz strasznie spadł komfort) oczywiście wszystkie opony już kilkakrotnie sprawdzałem i wszystko OK.( zdrowy bieżnik, brak ząbkowania i tp). (za tą cenę mogę ci je sprzedać wraz z felgami)

-Sądzę ze wszystkie wymienione modele są dobre ( po prostu to zależy jak ci się uda trafić – z jakiego powodu trafiły na rynek wtórny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane Michelin ENERGY E3A z początku 2008 r. z bieżnikiem (jak dla mnie) z 2mm mniejszym jak nówka. Zrobiłem to przed weekendem więc parę setek km za mną i muszę przyznać, że zakup mnie zadowala, dużym plusem cisza, na suchym dobrze się trzyma a deszczu jeszcze nie było... Tak czy inaczej lepiej jak na zimówkach German Platinum czy jakoś tak - na takich kupiłem samochód.

Dzięki wszystkim za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...