Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania silnika


sebo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam klopot z drganiami gdy przegonie auto dosc mocno to pojawiaja sie mocne drgania czuc je lewarek od biegów trzesie sie mocniej sa to obiawy ktore powstajka tylko przy nagrzanym silniku.I jeszcze jedno gdy przegonie mocno auto czasami mam klopot z odpaleniem albi niechce zapalic za pierwszym razem abo zapala ale chodz jakby nie na wszystkie gary niewiem co to jest.Za odpowiedzi z góry dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź na początek mocowania tłumika. Ja tak miałem z tym lewarkiem i po założeniu opasek na gumy trzymające tłumik problem znikł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za takie drgania odpowiedzialna była plecionka, po jej wymianie problem znikł.

Ty niestety masz jescze problem z odpalaniem, więc może zalałeś dziadowskie paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie sa problemy polaczone. Ja tez mam takie drgania. Wymienilem gumki od wydechy to pomoglo bardzo nieznacznie. Pojechalem wymienic plecionke to tlumikarz twierdzi,z e zdjal i swietnie tlumi. Nie wymienil. Moze mu sie nie chcialo.... Trzecia opcja to hydrauliczna poduszka. Pada zazwyczaj prawa. Czy auto sie telepie przy gaszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z drganiami tylko że u mnie są wyczówalne na biegu jałowym w pewnym zakresie obrotów no i przy gaszeniu troche silnikiem telepie, czyli pleciona lub poducha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sebo77 napisał że drgania występują tylko jak furka jest juz dobrze rozgrzana więc nie sądze żeby jakikolwiek element wydechu czy zawieszenia silnika (poduszek) miał z tym związek. Podejrzewam że zaczyna się cos dziać z pompą wtryskową zwłaszcza że napisał jak go troszkę pogoni to potem przy ponownym odpalaniu są problemy z nierówna pracą, mam podobnie z tym odpalaniem że pracuje tak jakby na wszystkie cylindry nie palił równo ale mam wycieki z pompy i myślę że to jest przyczyną złego odpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieko koledzy za rade ktos pytal czy alto sie telepie przy gaszeniu tak telepie sie i to czasami mocno czyli sugerujecie poduchy pod silnikiem

a z tym odpalaniem to zazwyczaj jest tak ze wlasnie przy wysokich teperaturach i jak auto dostanie troche po garach to pali nie na wszystkie gary juz niewiem co z tym zrobic trzeba odkladac na mechanika dzieki za wskazowki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moim autkiem telepie zarówno przy odpalaniu jak i gaszeniu mechanik określił poduszki pod silnikiem jako ,,słabe ale jeszcze pochodzą" natomiast jeżeli temperatura otoczenia wzrasta pow 10 stopni, latam trochę po mieście to auto szarpie na pierwszym i wstecznym biegu (dokładnie dwa szarpnięcia chyba ze dodam sporo gazu i szybko puszcze pedał sprzęgła czy przyczyną może być tarcza sprzęgłowa, dodam że problem nasila się jeżeli trzymam auto na sprzęgle podczas zatrzymywania się na światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...