Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Silnik gaśnie


adam.a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj rano miałem sobie z żonką jechać do sklepu. A tu nagle akumulator padnięty i z zakupów nici ( zostawiłem zapalone światło w kabinie ). Akumulator pod pachę do ładowania. Po naładowaniu podłączyłem aku i normalnie silniczek ruszył. Samochodzik zgasiłem na chwilkę. A po chwili przekręcam kluczyk, samochód odpala i za sekundę gaśnie. Nie pomaga dodawanie gazu. I po kilku takich próbach stwierdziłem, iż chyba cosik nie tak.

Na początku myślałem, że może coś z alarmem nie tak, ale wszystko sprawdziłem i jest OK.

Poczytałem na naszym forum i znalazłem, info, że może być to imobilaizer. Obiawy prawidłowe ( kontrolka cały czas mryga ). Ale za nim przystąpiłem do odkręcenia kierownicy odpiąłem akumulator i dosłownie po chwili podłączyłem. Kluczyk w stacyjkę, silnik odpalił idealnie. Kontrolka od imo nie świeci się. I myślałem, że wszystko wróciło do normy. Ale po wyłączeniu silnika i próbie odpalenia problem z gaśnięciem wrócił.

I tak mógłbym w kółko, odłączać aku i podłączać silnik zapali, ale już drugi raz nie. I znowu odłączenie, podłączenie….

Postanowiłem sprawdzić ten imo. Rozkręciłem wszystko według wskazówek spedyt w poście http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html.

Ale niestety to nic nie pomogło. Po podłączeniu aku samochód odpala, a za drugim i następnym razem nie ( kontrolka od imo mryga ).

Proszę o radę gdyż już nie wiem, co to może być i za co się zabrać.

Z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.Przeważnie po deszczowej pogodzie,po umyciu.Pomogło oczyszczenie podszybia,udrożnienie odpływów z liści.Prawdopodobnie wilgoć tak działała.Póki co,do dziś mam spokój.Może nie to było bezpośrednią przyczyną,ale pomogło. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...